Den otevřených dveří na DDM

14.5.2014, 17:01 // Rubrika: Zprávy
ZaostřenoVM.com

Byli jste dnes na dni otevřených dveří DDM? Pokud ne, tak tady pro Vás má Zaostřeno VM malou reportáž.

Dnes 14.5.2014 se konal na DDM den otevřených dveří. Hned u vchodu se Vás ujal mladý průvodce, který Vás provedl celou budovou. V každé učebně Vám řekl, co tam učí a další zajímavosti. Například jedna učebna byla proměněna v „Pokusohraní“. Tam paní učitelka ukazovala různé pokusy s hustotou látek nebo jak si udělat domácí raketku. Pro návštěvníky bylo nachystáno i malé pohoštění. Byla tam moc příjemná atmosféra.

K této akci jsem udělal i rozhovor s paní ředitelkou DDM Ing. Alenou Vidlákovou:

1, Proč jste dnes zorganizovali den otevřených dveří?
Tak protože se nějakým způsobem musíme prezentovat, v loni jsme měli taky den otevřených dveří v tuhle tu dobu, myslím si, že to bylo úspěšné a letos si myslím, že se to bude také líbit. Letos jsme to spojili s trhy na náměstí, takže i k nám chodí více lidí. Den otevřených dveří jsme zorganizovali, abychom se zviditelnili.

2, Kolik zájmových kroužků v současné době nabízíte?
Nabízíme kolem 100 kroužků, v pololetí se přidali dva nové kroužky, v podstatě ta nabídka je širší, ale některé ty kroužky se neotevřou i přestože nejsou za velkou cenu, třeba mladý zdravotník, kterého mám pod záštitou zrovna já a docela mě to mrzí. No nic méně se zatím nedaří. Od příštího roku budeme mít nový kroužek „Pokusohraní“, dále chystáme „Geocaching“ – jestli teda bude zájem, budeme určitě rozšiřovat Francouzštinu pro děti. Dále se nám vrací kroužek „Kosatky“, což jsou country tance a live dance, což je taky druh country tance – amerického tance bez partnera, jak pro děti tak i pro dospělé, určitě budeme nabízet mažoretky, které letos nemáme a doufáme, že se nám zase naplní.

FOTO ARCHIV

 

Autor: Matěj Měrtl
Foto: Matěj Měrtl


Součást mediální skupiny Zaostřeno ČR od Matěje Měrtla