Střelecká přestřelka házenkářkám body nepřinesla

ZaostřenoVM.com

Neděle – 25. září 2016
1. liga žen – 2. kolo
Sokol Kobylisy II – TJ Sokol Velké Meziříčí 35:34 (18:14)

Na utkání do pražských Kobylis jsme odjížděli s vědomím, že soupeř v minulém kole nevyhrál a jistě bude chtít své zaváhání napravit. V zápase, kde jasně vévodily útočné snahy nad těmi obrannými, se po zaznění závěrečné sirény radovaly po právu domácí hráčky. Stíhací jízda na konci zápasu našemu týmu již bohužel na zisk bodu nestačila.

Vstup do utkání vyšel mírně pro naše barvy. Obrana byla aktivní a míče získávala snadno. Jen nás v této části hry zklamalo zakončení, které by vyneslo vyšší než jednobrankové vedení. Postupem času ovšem začaly získávat navrch domácí hráčky. Naše obrana přestala fungovat, domácí spojky se lehce dostávaly k jednoduchému zakončení a postupně překlopily stav zápasu ve svůj prospěch (16. minuta 10:6, 27. minuta 17:10). Na konci poločasu jsme naštěstí využily oslabení soupeřek a poločasové skóre korigovaly na čtyřbrankový rozdíl 18:14.

Poločasová rozmluva ze začátku dopadla na úrodnou půdu, kdy jsme hned třemi trefami v řadě snížili na rozdíl jediné branky. Bohužel se opět začaly projevovat nedostatky v našich obranných řadách. V soubojích byly hostující hráčky pozdě a navíc nedůrazně. Domácí spojky, tak mohly své akce rozehrávat a střílet ze všech postů. Bojovnost našim hráčkám naštěstí ještě zbyla a v poslední desetiminutovce se nadechly k stíhací jízdě. V 51. minutě ještě prohrávaly pětibrankovým rozdílem 32:27, ale pak naplno využily osobní obrany na Ivu Záviškovou a za situace pět proti pěti byly jasně lepšími a dokázaly z náskoku ukrajovat. Bohužel čas hrál proti nám, a proto domácí tým bral plný bodový zisk. Objektivně je nutno říci, že po větší čas zápasu měly navrch domácí hráčky a tak berou body oprávněně.

Dvě pozitiva tento zápas přinesl. I když naše hráčky prohrávaly, tak dokázaly „zatnout zuby“ a o vítězství se ještě poprat. Další důležitým faktorem je fakt, že téměř všechny hráčky, které do zápasu zasáhly, se na něm podílely i gólově! Což je velká devíza do budoucna.

V dalším kole, v sobotu 1. října 2016 od 13.00 hostíme na naší palubovce zálohu interligového celku z Olomouce. S tímto soupeřem se nám v minulé sezóně vyhrát nepodařilo, ale pokusíme se dva body uhájit a napravit tak poslední porážku.

7m hody 4/4:4/4, vyloučení 3:2, diváků 42

Sled branek: 1:2, 6:2, 9:5, 12:6, 15:8, 18:14, 18:17, 21:18, 24:20, 27:22, 31:26, 33:29, 35:34

Sestava a branky: Marcela Babáčková, Veronika Fialková – Iva Závišková (8), Hana Hublová (5), Veronika Stará (5/4), Lucie Zbožínková (5), Renata Škrdlová (4), Eliška Koudelová (3), Jitka Plachetská (2), Denisa Hladíková (1), Linda Prokopová (1), Diana Svobodová, Romana Doležalová, Michaela Homolová, trenérka Radka Matušíková, vedoucí družstva Stanislav Tvarůžek

Autor: Jana Šidlová