Začíná 2. volejbalová liga mužů!

1.10.2016, 10:33 // Rubrika: Sport
Začíná 2. volejbalová liga mužů! - ZaostřenoVM.com

V sobotu 1. října začíná pro druholigové muže sezóna. Druhá v 2. lize. Muži obhajují bronzovou příčku z loňského ročníku.

Poslední zkouškou před vypuknutím mistrovských soutěží byl pro velkomeziříčské muže turnaj ve Znojmě. Za účasti 14 družstev nejprve vyhráli všechny zápasy ve skupině. Netolice, Tišnov a Žabovřesky odešli poraženi vždy 2:0. Ve finálové skupině potom nejprve porazili okresního rivala Žďár n.S. 2:0 a k výhře celého turnaje již stačilo vyhrát jeden set s Hradcem Králové. To se podařilo a po výsledku 1:1 (hrálo se na dva hrané sety) obsadilo naše družstvo první místo. Navíc Eda Heřmánek byl vyhlášen nejlepším hráčem turnaje.

2. liga startuje již tuto sobotu 1. října. V 10:00 přivítají naši muži staronového nováčka družstvo Chvaletic. V kádru došlo k některým změnám. Odešli celkem 3 hráči základní sestavy. Do H. Brodu se vrátil Václav Hladík, do extraligového Brna přestoupili s juniorským věkem skončivší Danek Římal a Michal Kacafírek. Opačnou cestou putoval z Chocně náš odchovanec Víťa Šimek, z Dukly Liberec se vrátil další odchovanec Luboš Pospíchal a do třetice z Třebíče přišel Martn Novotný, který rovněž své začátky spojil s Velkým Meziříčím. Kádr družstva budou tedy tvořit nahrávači Marek Slavík a Víťa Šimek, blokaři Luboš Pospíchal, Tomáš Krejska a Jirka Huryta, smečaři Ondra Žaba, Honza Kučeta a David Pešta, který začátek soutěže však nestihne pro zranění kolena. Lierem bude Martin Novotný a diagonálním hráčem Štěpán Žaba. Podobně jako loni budou do hry zasahovat i nejlepší junioři, hlavně Eda Heřmánek na postu smečaře nebo diagonálního hráče, smečař Dominik Žaba, blokař Filip Brychta a diagonální Patrik Indra. Bratří Štěpán a Ondra Žabovi, Filip Brychta a Patrik Indra navíc ještě startují za prvoligovou Choceň. Trenérem družstva je opět Petr Juda, který zároveň trénuje i juniory.

Ambice jsou pochopitelně vysoké. Přinejmenším obhájit loňské pozice, co se týká výkonu. Ovšem hlavním cílem je ještě více stabilizovat kádr stálých hráčů a postupně vytvářet podmínky pro, abychom jednou byla ve Velkém Meziříčí ještě vyšší soutěž.

Autor: Petr Juda, Spartak Velké Meziříčí
Foto: Spartak Velké Meziříčí
Štítky:

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Vložené komentáře vyjadřují názor čtenářů a Zostřeno VM za ně nenese žádnou odpovědnost. Komentáře reklamní, urážlivé, vulgární či jinak nevhodné mohou být redakcí smazány. Zaostřeno VM může kdykoliv diskuzi k článku vypnout.

Součást mediální skupiny Zaostřeno ČR od Matěje Měrtla