Muži HHK zvítězili v okresním derby. Rozhodující gól vstřelil Petr Vlašín

26.9.2016, 19:39 // Rubrika: Sport

HC Spartak Velká Bíteš – HHK VM 3:4 (2:2, 0:1, 1:1)

Góly a asistence: 1. Pospíšil M. (Novák, Štěpánek), 16. Petrčka (Touška J.), 45. Touška M. (Pospíšil P., Petrčka) – 11. Sobotka (Dostál), 20. Štěpánek (Krča, Kudláček), 27. Krča (Štěpánek, Ambrož), 56. Vlašín P. (Dostál, Pejchal)
Sestava HC Spartak Velká Bíteš: Vrba (od 27. minuty Alexa) – Odvářka, Šidák, Šíma, Pospíšil M., Vojáček, Štěpánek, Petrčka, Novák, Buďa, Touška M., Pospíšil P., Trnka, Touška J.
Sestava HHK Velké Meziříčí: Svoboda D. (Štourač) – Vlašín P., Šerý, Ambrož, Burian, Kochánek, Vondráček – Rozmarín (19. Štěpánek), Dostál, Sobotka – Krča, Kudláček, Pejchal – Vlašín M., Střecha, Roupec
Rozhodčí: Kohoutek – Kacetl, Brzobohatý
Vyloučení: 5:3
Využití: 0:1
V oslabení: 0:0
Střely na branku: 30:31 (9:4, 5:18, 16:9)
Procentuální úspěšnost brankářů: (VB) –  Vrba 66,67 %, (VB) – Alexa 95,45 %
(HHK) – Svoboda D. – 90,00 %
Diváci: 78

K prvnímu okresnímu derby zajíždělo první mužstvo HHK do Velké Bíteše, kde vyzvalo domácí Spartak.

Úvod utkání začal náporem domácích, který v úvodní minutě využili vstřelením vedoucí branky. Domácí nadále měli více ze hry a několikrát nebezpečně zahrozili. K první střele se naši hráči dostali až v polovině první třetiny. V 11. minutě vyrovnal Sobotka, kterému nahrál Dostál 1:1. V 16. minutě šli opět domácí do jednobrankového vedení. Nutno podotknout, že po sporném momentu, kdy kotouč podle hlavního rozhodčího neprošel do branky. Po konzultaci s čárovým rozhodčím, který celou akci viděl od poloviny hřiště, hlavní rozhodčí Kohoutek svůj verdikt změnil a gól uznal. V poslední minutě první části se po závaru před domácí brankou prosadil Štěpánek, kterému nahrávali Krča a Kudláček.

Do druhé třetiny vstoupil náš celek jako vyměněný. Lépe bruslili a zasypali domácí golmany 18 střelami. Ve 27. minutě se prosadil Krča, kterému nahráli Ambrož a Štěpánek – 2:3. Po této vedoucí brance došlo k výměně brankářů v domácí svatyni. Nutno podotknout, že tato výměna domácím pomohla. Alexa byl ve formě a ve druhé části již za svá záda gól nepostil.

Ve třetí části se nejprve prosadili domácí, kteří srovnali krok ve 45. minutě – 3:3. Rozhodující akce, která vedla ke konečnému vítězství, přišla ke konci 56. minuty. Do útočného pásma zavezl kotouč Pejchal s Dostálem. Druhý jmenovaný poslal přesnou přihrávku mezi kruhy na najíždějícího Petra Vlašína, který propálil Alexu v bráně 3:4. V 58. minutě se domácí předčasně radovali z vyrovnávací branky, kterou hlavní rozhodčí neuznal pro postavení útočícího hráče v brankovišti. Necelou minutu před koncem si domácí trenér Pirochta vzal oddechový čas. Přesto že se domácí snažili vyrovnat dobrou obranou, těsné vítězství naši hráči uhájili. Po dvou kolech má náš tým plný počet bodů a za Kroměříží jsou na průběžném druhém místě KL.

V tomto týdnu jsou v KL JM a ZL na programu dvě kola. Ve státní svátek se utkáme na domácím ledě s Dynamiters Blansko (pozn. red.: toto utkání můžete sledovat živě na Zaostřeno VM) a v neděli zajíždíme do Vsetína, kde vyzveme záložní tým VHK.

Ostatní výsledky druhého kola: Dynamiters Blansko HK HK Kroměříž 1:5, VHK ROBE Vsetín „B“ – SHK Hodonín „B“ 2:5, HC Lvi Břeclav – HC Uničov 6:4, HC Spartak Uherský Brod – Hokej Uherský Ostroh 6:4, HC Uherské Hradiště – HC Štika Rosice – odloženo.

Program mužů na tento týden:

• Středa 09.2016   HHK Velké Meziříčí – Dynamiters Blansko HK, začátek utkání v 18.00 hod. (zimní stadion Velké Meziříčí)
  • Neděle 10.2016   VHK ROBE Vsetín „B“ – HHK Velké Meziříčí, začátek utkání v 17.00 hod. (zimní stadion „Na lapači“ Vsetín)