Mladší žáci „B“ zahájili házenkářskou soutěž

26.9.2016, 18:41 // Rubrika: Sport

Družstvo mladších žáků „B“ odehrálo svůj první turnaj Ligy Vysočiny. Družstvo je zařazeno do tzv. „skupiny východ“, kde se bude turnajovým způsobem utkávat s družstvy Nové Veselí „A“, Dolní Cerekev, Chrudim, Pardubice a Velké Meziříčí „A“.

V prvním zápase proti Novému Veselí „A“ neodehráli kluci dobře osobní obranu, proto byl po poločase stav 4:7. V „klasické“ hře druhého poločasu jsme se bohužel stále rozkoukávali, proto soupeř lepším pohybem navýšil vedení na konečných 10:16.

V druhém utkání s Dolní Cerekví nám opět nevycházela osobní obrana, kterou jsme prohráli 2:5. Tento nepříznivý stav se nám naštěstí podařilo v druhém poločase zvrátit pomocí aktivní obrany 3-3 na konečných 11:8.

Třetí zápas turnaje s chrudimským družstvem odehráli kluci nejlépe. Osobní obrana začala konečně fungovat. Od začátku jsme si budovali náskok (7:3), který jsme zopakovali i v klasické hře (15:5).

V posledním utkání s nováčkem soutěže, družstvem Pardubic, jsme v prvním poločase při osobní obraně jasně dominovali a vytvořili jsme si náskok 6:1. Poté došlo v druhé půli k podcenění soupeře. Také se nám nedařilo proměňovat vyložené šance, a proto jsme vyhráli pouze nejtěsnějším výsledkem 9:8.

Družstvo střelecky táhl hlavně Filip Čížek a Marek Požár. Dobré je, že si dostatečně zahráli všichni přítomní hráči a založili tak na dobrý vývoj týmu pro následné turnaje.