Starší dorostenky vítězně na horké půdě

25.9.2016, 14:12 // Rubrika: Sport
Foto: TJ Sokol Velké Meziříčí

Sobota 24. září
1. liga starší dorostenky
Tatran Bohunice – Sokol Velké Meziříčí 24:25 (12:11)

Nelehký úkol čekal náš celek ve druhém kole, kdy jsme zajížděli na hřiště Bohunického soupeře. Od prvních minut to byl vyrovnaný duel, v němž první desetiminutovka patřila domácímu celku, který si držel zejména díky střelbě z postu pravé spojky nejtěsnější vedení. Náš tým díky individuálním chybám často ztrácel v útočné fázi míč, v defenzívě jsme s přibývajícím časem dokázali zlepšit pohyb a souhru. Taktéž mladá rozhodcovská dvojice měla na domácí hráčky přísnější metr, což se nám ve dvou po sobě jdoucích přesilovkách podařilo i brankově vyjádřit. V závěru první půle nás několikrát zklamala střelecká koncovka i chyby v obranné činnosti a domácí celek tak odcházel na přestávku spokojenější. Po změně stran se oba celky pravidelně střídaly ve vedení, nám hodně sil ubíralo mizerné zakončení dobrých střeleckých příležitostí. Obě brankářky předváděly velmi dobré zákroky. Naše zdařilá kombinační hra přinášela často vyložené šance, v nichž jsme však většinou vycházeli střelecky naprázdno. Díky tomu se tak domácí tým držel v nejtěsnějším odstupu, schylovalo se k dramatickému rozuzlení souboje. V úplném závěru se podařilo přeci jen dostat se do brejkových situací a proměnit je. Výsledkem byl nadějný dvougólový náskok, který jsme pohrdli navýšit neproměněnou sedmičkou. Bohunické se ještě vysunutou obranou dokázaly dostat až na dostřel a sahaly po bodovém zisku. Bojovný kolektivní výkon a kus sportovního štěstí byly tentokráte na naší straně.

Škoda, že s přibývajícími minutami se změnil i rozhodcovský metr, kdy oba celky byly trestány spíše za běžné fauly než za zákroky místy zavánějícími bojovým uměním. Na to doplatila v poslední minutě naše střelkyně Kateřina Závišková, která po nešetrném zákroku byla odvezena záchrankou do nemocnice k dalšímu vyšetření. Přejeme ji brzké uzdravení.

7-m hody 5/5:5/2, vyloučení 3:3.

Sled branek: 2:0,3:1,4:4,5:7,9:8,9:10,10:11,13:12,14:14,14:16,18:16,18:19,20:21,23:22,23:25.

Příští sobotu přivítáme na domácím hřišti úřadujícího Mistra České republiky – hráčky DHK Zora Olomouc.

Hrály: Blažková Veronika, Šiplová Petra – Krejčíková Bára(6), Rymešová Andrea(5/1), Patočková Hana(4), Závišková Kateřina(3/1), Cahová Kristýna(3), Bendová Michaela(2), Pospíšilová Markéta(1), Pacalová Lenka(1), Špinarová Veronika. Trenér ing. Vincenc Záviška, vedoucí družstva Zdeněk Rymeš.

Pozvánka do sportovní haly „za Světlou“ v sobotu 1. října:

  • 11,00 hodin liga starší dorostenky  DHK Zora Olomouc
  • 13,00 hodin liga ženy  DHK Zora Olomouc “B“

Oddíl házené Tělocvičné jednoty Sokol Velké Meziříčí zve do svých řad chlapce a děvčata narozené 1998 – 2008 se zájmem o pohyb. Pravidelné tréninky dívky pondělí a středa 15,00 – 19,30 hodin, chlapci úterý a čtvrtek 16,00 – 17, 30 hodin ve sportovní hale „za Světlou“.

Autor: Vincenc Záviška, Sokol Velké Meziříčí
Foto: házená VM
Štítky:

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Vložené komentáře vyjadřují názor čtenářů a Zostřeno VM za ně nenese žádnou odpovědnost. Komentáře reklamní, urážlivé, vulgární či jinak nevhodné mohou být redakcí smazány. Zaostřeno VM může kdykoliv diskuzi k článku vypnout.

Součást mediální skupiny Zaostřeno ČR od Matěje Měrtla