Hráči předvedli nejlepší letošní herní výkon. Dál ale postupuje Dukla Praha - ZaostřenoVM.com

FC Velké Meziříčí – FK Dukla Praha a.s. 1 – 2 (0 – 0)

Delegát: Hojsík Petr
Diváci: 1620
Góly: 64. Demeter (P) – 62. Miloševič, 67. Hanousek (P)
Žluté karty: 67. Kruba – 50. Manzia, 65.Bezpalec, 86. Juraška
Sestava domácí: Kruba – Kriegsmann, Šimáček, Krejčí (88. Bouček) – Dolejš, Puža (77. Souček), Šuta, Smejkal (67. Berka), Demeter – Mezlík, Simr – na lavičce Čermák, Krčál, Zavadil, trenér Smejkal
Sestava hosté: Hroššo – Hanousek, Čajič, Preisler, Kušnír – Albiach (61. Tetour), Miloševič, Koval (74. Vopat) – Menzia (55. Juroška), Bezpalec, Olayinka – na lavičce Brejcha, Kozel, Luong, trenér Drsek, asistent Hynek

Pohárové utkání 3. kola Mol Capu se hrál před fantastickou diváckou kulisou. Tomuto utkání přálo i počasí a dobře bylo připravena hrací plocha. Náš tým byl poprvé v této sezoně kompletní bez marodky a nastoupil v útočném postavení 3-5-2. Hosté nastupovali se sedmi hráči v základní sestavě, kteří nastoupili o víkendu pro Bohemians.

Od úvodního hvizdu se začalo hrát velmi svižně a obě mužstva především do předu. První střela utkání byla od hostujícího Albiacha, ale s ní si poradil domácí Kruba. Ve 4. minutě utkání přišla naše první šance, kdy míč u rohového praporku získal Dolejš, na vápně našel Mezlíka, ale ten tvrdou střelou trefil hráče hostí. Ve 12. minutě se blýskl opět Dolejš, který po získání míče našel opět Mezlíka, ale ten těsně minul branku. V 15. minutě po závaru ve vápně Dukly získal míč Simr, naráží Mezlikovi a ten kope míč těsně vedle pravé tyče. V 16. minutě měli velkou šanci hosté, Albiach loboval míč za našeho golmana, ale ten vyráží míč za sebe a na brankové čáře ho uklízí do zámezí dobře řítící se Šimáček. V 21. minutě zakončuje tvrdou střelou do boční sítě Dolejš. Ve 23. minutě přišla největší naše šance, kdy dobře presující Simr sebral míč Kušnírovi a následně ho posílá před prázdnou bránu na Demetera, který přestřelil branku hosti. Tahle šance nás může mrzet. Ve 25. minutě poslal do vápna dlouhý míč Dolejš a hostující hráč si dal málem vlastní gól. Ve 29. minutě Dolejšovu z vápna likviduje Hroššo. Ve 32 minutě se blýskl náš brankář Kruba, který zlikvidoval včasným vyběhnutím šanci dvou hráčů soupeře. Hosté kopali v závěru prvního poločasu ještě 2 volné přímé kopy z nebezpečné vzdálenosti, ale jeden bravůrně chytil Krůba a druhý skončil ve zdi našich hráčů.

Druhý poločas se hrál opět ve vysokém tempu. V 54. minutě po centru Šuty, zakončoval hlavou do ruk Hrošša Simr. V 57. minutě předvedl velké sólo přes celé hřiště Dolejš a ve vápně připravil míč Demeterovi, ale ten opět jen přestřelil branku hostí. V 62. minutě přišla první gólová akce, kdy po autovém vhazování vykombinovali hosté naši obranu a Miloševič otevírá skóre 0-1. Tento stav dlouho nevydržel. V 64. minutě byl ve vápně faulován Simr a nařízenou penaltu Demeter bez problémů proměnil. V 67. minutě se opět měnilo skóre utkání, kdy po nedorozumění Kruby a Puži došlo k faulu našeho brankáře a nařízenou penaltu bez problémů proměnil hostující Hanousek. V závěru utkání odpustil hlavní rozhodčí hostům jasnou penaltu za ruku ve vápně jejich hráče. V závěru utkání se dostal málem do gólové šance Simr, ale chyběl mu krok v malém vápně.

Naši kluci předvedli bojovný výkon, ale bohužel ligový soupeř vstřelil o jeden gól více, takže utkání na konec vyhrál.

Vyjádření trenéra Smejkala: Dneska si museli diváci přijít na své. Moji hráči předvedli nejlepší letošní herní výkon. Dneska si mákli na dno svých sil. Myslím si, že byli po celé utkání vyrovnaným soupeřem. Za to vše určitě vděčíme fantastické divácké kulise, která kluky hnala do předu. Za sebe jsem moc rád, že jsme takto důstojně odehráli toto pohárové utkání s tak slavným klubem.