Koláč pro hospic poprvé ve Velké Bíteši

23.9.2016, 18:30 // Rubrika: Bude se dít
Koláč pro hospic poprvé ve Velké Bíteši - ZaostřenoVM.com

Velkobítešské veřejnosti se letos poprvé představí Domácí hospicová péče Oblastní charity Žďár nad Sázavou, a to akcí nazvanou „Koláč pro hospic“, která se uskuteční ve středu 5. října 2016 mezi 10.00 až 15.00 hodinou na Masarykově náměstí ve Velké Bíteši.

Charita tak naváže na předchozí ročníky, které v minulých letech oslovily žďárskou, velkomeziříčskou a bystřickou veřejnost a umožnily lidem formou zakoupení koláče přispět na činnost Domácí hospicové péče Oblastní charity Žďár nad Sázavou. Koláče věnovaly firmy Enpeka, a.s. a Pekařství Řečice. Partnerem kampaně se stalo město Velká Bíteš.

Termín akce se pohybuje tradičně v období druhého říjnového týdne, kdy se koná Světový den hospiců a paliativní péče. Cílem této kampaně je zlepšit povědomí široké veřejnosti o hospicích a paliativní péči cíleně zaměřené na potřeby pacientů v pokročilých stádiích nevyléčitelných nemocí a zároveň získat finanční prostředky pro jejich činnost.

Domácí hospicová péče je terénní službou působící po celém okrese Žďár nad Sázavou, sloužící těžce nevyléčitelně nemocným a umírajícím lidem, která poskytuje podporu i jejich blízkým pečujícím osobám. Tým pracovníků zahrnující lékaře, zdravotní sestry, pečovatelky, sociálního pracovníka, psychologa a duchovního umožňuje pacientovi dožít v jeho přirozeném domácím prostředí mezi svými blízkými.

Autor: Bc. Gabriela Zítková, sociální pracovnice Domácí hospicové péče
Foto: Oblastní charita Žďár nad Sázavou

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Vložené komentáře vyjadřují názor čtenářů a Zostřeno VM za ně nenese žádnou odpovědnost. Komentáře reklamní, urážlivé, vulgární či jinak nevhodné mohou být redakcí smazány. Zaostřeno VM může kdykoliv diskuzi k článku vypnout.

Součást mediální skupiny Zaostřeno ČR od Matěje Měrtla