Třetí družstvo mladších žáků odstartovalo svoji soutěž

19.9.2016, 16:52 // Rubrika: Sport

Naše nejmladší družstvo mladších žáků, pod názvem „C“, odehrálo svůj první turnaj v Lize Vysočiny. Družstvo je zařazeno do druhé skupiny tzv. „skupiny západ“, kde se bude turnajovým způsobem utkávat s družstvy Havlíčkův Brodu „A“ a „B“, Nové Veselí „B“, Žďár nad Sázavou a Ledeč nad Sázavou.

Proti Havlíčkově Brodu „A“ kluci odehráli dobře osobní obranu. Až na pár technických chyb zapříčiněných nervozitou z prvního turnaje a vůbec přechodu z minižactva remízovali 5:5. V „klasické“ hře jsme až do desáté minuty hráli vyrovnanou partii poté nám soupeř utekl o 3 branky a pár neproměněnými šancemi na naší straně stanovil konečný výsledek 9:14.

S Veselským družstvem odehráli kluci nejlepší zápas turnaje. Od začátku jsme si budovali náskok v osobní obraně (5:1), který jsme zopakovali i v klasické hře (10:2). Zápas s minimem chyb a pěknou produktivitou kde se o 10 branek postaralo 7 hráčů.

V posledním utkání s druhým družstvem H. Brodu došlo k lehkému podcenění soupeře, což znamenalo po osobní obraně vedení „pouze“ (7:3). Po poločase zlepšená hra a efektivita střelby znamenala jednoznačné vítězství 18:5.

Družstvo Žďáru na turnaj nedorazilo, takže kluci sehráli pouze tři utkání.

Kluky je potřeba pochválit, přechod z minižactva zvládli velice dobře a předvedli pěkné výkony. Dobré je že si zahráli všichni a dokázali být na hřišti platní.