Muži HHK zvládli vstupní utkání nové sezony. Boskovickou Minervu porazili 4:3

19.9.2016, 16:27 // Rubrika: Sport
Muži HHK zvládli vstupní utkání nové sezony. Boskovickou Minervu porazili 4:3 - ZaostřenoVM.com

HHK VM – SKMB Boskovice 4:3 (2:0, 2:1, 0:2)

Góly a asistence: 5. Roupec (Vlašín M.), 12. Dostál (Sobotka), 29. Dostál (Vlašín P.), 31. Mašek (Sobotka, Dostál) – 26. Špok (Bednář), 42. Špok (Bednář), 42. Bednář (Špok, Dufek)
Sestava HHK Velké Meziříčí: Juda J. (Štourač) – Vlašín P., Šerý, Ambrož, Burian, Kochánek, Kučera, Vondráček – Mašek, Dostál, Sobotka – Krča, Štěpánek (30. Kudláček J.), Pejchal – Vlašín M., Střecha, Roupec – Chlubna
Sestava SK Minerva Boskovice: Chvátal (Zrza) – Honzek, Maksa, Dufek, Václavík, Skácel, Kroupa, Špok, Hnilička, Račický, Karný, Bednář, Surý, Matouš, Veselý, Pelikán, Panáček
Rozhodčí: Antonín – Kudera, Procházka
Vyloučení: 5:8
Navíc: v čase 45:34 nařízeno TS proti týmu Boskovic – neproměněno
Využití: 0:0
V oslabení: 0:0
Střely na branku: 28:35 (13:9, 6:20, 9:6)
Procentuální úspěšnost brankářů: HHK Juda J. – 91,43 %, BOS Chvátal – 85,71 %
Diváci: 137

Utkání prvního kola krajské ligy minutou ticha za Pavla Lainku, který v sobotu 10. září zemřel po zásahu pukem do spánku.

Od úvodního buly produkovali oba soupeři velmi kvalitní hokej, téměř nevídaný na začátek sezony. Obě mužstva drželi svými dobrými zákroky gólmani. Přesto v 5. minutě kapituloval boskovický Chvátal. Po přihrávce Michala Vlašína chladnokrevně zavěsil Roupec – 1:0. V polovině první třetiny hrál náš tým přesilovou hru, když si za hru vysokou holí šel sednout na trestnou lavici Surý. V samém závěru početní výhody se prosadil Dostál, kterému na druhý gól v boskovické svatyni nahrával Sobotka – 2:0. Po první dvacetiminutovce měli domácí dvoubrankový náskok.

Do druhé třetiny šli hosté jako vyměnění. Začali napadat a ještě více se hrnuli do útočného pásma. Ve 26. minutě poprvé překonali boskovický forvard golmana HHK Judu – 2:1. V polovině utkání se dvakrát prosadili domácí. Nejprve ve 29. minutě se po přihrávce Petra Vlašína opět prosadil Dostál – 3:1. Neuběhli ani dvě minuty a domácí fanoušci se mohli radovat znovu. A opět úřadovala první útočná formace HHK. Dostál se Sobotkou zavezli kotouč do útočného pásma, kde se k puku dostal Mašek, který téměř z nulového úhlu, střelou pod víko nedal Chvátalovi nejmenší šanci. Po této studené sprše si vzal trenér soupeře Vařeka oddechový čas. Přestože hosté ve druhé části vyslali na branku o 14 střel více, byli to domácí, kteří navýšili rozdíl, po 40 minutách tři góly.

Úvod třetí části vyšel lépe hráčům boskovické Minervy. Po hrubých chybách v obraně se v rozmezí jedné minuty prosadili hned dvakrát. Nejprve v čase 41.05 min. snížil na 4 ku 2 druhou brankou v utkání Špok. Vše zdramatizoval o 47 vteřin později boskovický Bednář, který snížil na rozdíl jediného gólu. Následně si i domácí trenér Vondráček vzal oddechový čas, aby se kluci koncentrovali na zbytek třetiny. Ve 46 minutě se brejku dostal Roupec, kterého zezadu podrazil boskovický Maksa. Hlavní rozhodčí bez váhání nařídil trestné střílení, které poškozený hráč domácích neproměnil. V závěru se při závaru v brankovišti nešťastně zranil hráč Boskovic Pelikán. Přestože hráči hostí chtěli vyrovnat, nakonec se jim to nepovedlo a domácí HHK si připsalo plný počet bodů do tabulky KL.

V příštím kole zajíždí první mužstvo HHK do nedaleké Velké Bíteše, kde se v okresním derby střetne s hráči Spartaku.

Ostatní výsledky prvního kola: Hokej Uherský Ostroh – HC Lvi Břeclav 9:1, HC Uničov – HC Uherské Hradiště – 6:3 nedohráno pro mlhu na ZS, HC Štika Rosice – VHK Vsetín „B“ 4:2, SHK Hodonín „B“ – Dynamiters Blansko HK 3:5, HK Kroměříž – HC Spartak Velká Bíteš 6:4.

Program mužů na tento týden:

• Sobota 09.2016   HC Spartak Velká Bíteš – HHK Velké Meziříčí, začátek utkání v 17.00 hod. (zimní stadion Velká Bíteš)
  • Středa 09.2016   HHK Velké Meziříčí – Dynamiters Blansko HK, začátek utkání v 18.00 hod. (zimní stadion Velké Meziříčí)