ZaostřenoVM.com

Sobota 17. září 2016
2. liga muži Morava – jih – 1. kolo
HK Ivančice – Sokol Velké Meziříčí 25:27 (11:13)

Po domácí vysoké prohře v Českém poháru jsme odcestovali k utkání prvního kola do Ivančic.

Domácím v loňské sezóně uniklo vítězství a účast v baráži o první ligu o jediný bod a letos jsou jejich cíle ještě vyšší a to je účast v baráži. Družstvu Ivančic se daří úspěšně začlenit hráče dorostu do seniorského týmu a jejich dravost je patrná od samého počátku. To naše cíle jsou poněkud skromnější.

Naše soupiska čítala v tomto přetěžkém zápase pouze deset jmen, z čehož byli dva gólmani a tři pivoti. Při pohledu na střídačku domácích a hlavně zaplněnou halu bylo jedním z úkolů nepodlehnout v některých případech až hysterickému fandění domácích, chovat se disciplinovaně a hlavně dodržovat stanovenou taktiku, se kterou jsme nastoupili. Většina hráčů odehrála celý zápas bez odpočinku, a tak jsme nemohli zvolit rychlý přechod do útoku. Díky dobré obraně, která na rozdíl od předešlého zápasu fungovala na 110 % jsme využívali postupný útok s delší přípravou útočné kombinace. A to se ukázalo jako jedno z klíčových.

Úvod Ivančickým vyšel velice dobře a v 6. minutě se dostali do vedení 5:2. Naši hráči se postupně dostávali do rytmu. Důležitou roli zde sehrála zodpovědná hra v obraně, podpořena výborně chytajícím Liborem Kotíkem. Trpělivost v útočné fázi nám pomohla utkání otočit v náš prospěch 18. minuta 7:8. Od této chvíle se začalo jiskřit nejen na palubovce, ale i v hledišti. Domácí si ještě ve 27. minutě vzali vedení zpět na svou stranu 11:10, ale to bylo naposledy. Důležitý 7m hod proměnil Jiří Kaštan a vzápětí do rozhozené obrany domácích vběhl Martin Fiala, který dvěma zásahy potvrdil vedení do poločasu 11:13.

O přestávce bylo zdůrazněno pokračovat v nastolené taktice a hlavně udržet disciplínu a nenechat se vyprovokovat k nesportovnímu chování. Hrálo se na hranici tvrdosti a několik velice sporných zákroků na naši spojku Romana Matušíka nebylo vůbec potrestáno, nebo pouze domluvou. To bohužel nebylo uplatněno vůči našim hráčům, ale i v oslabení jsme byli rázem lepším týmem, který bojovností a neskutečným nasazením předváděl, jakým způsobem je zde možné získat body. V 52. minutě domácí vyrovnali na 21:21 a blížil se skutečné dramatický závěr. V tomto dějství došlo k již třetímu vyloučení a následné červené kartě pro našeho pivota Jana Lečbycha a bylo zaděláno na drama. V čase 53:48 jsme využili time-outu a připravili se na herní možnost, že domácí na nás vyrukují s celoplošnou obranou. A to se přesně odehrálo a díku aktivnímu pohybu všech hráčů v poli jsme dokázali v 60. minutě navýšit na 24:26. Domácí ještě proměnili jejich poslední útok 25:26, ale poslední slovo měl výborně hrající Pavol Živčic, který pečetil vítězství v závěrečných vteřinách na 25:27.

Střelecky tým táhl Vítězslav Večeřa s devíti zásahy. Za dnešní výkon je nutné pochválit všechny hráče, kteří na tento zápas odcestovali a potvrdili, že možné je vše… Jenom je třeba hrát na hranici možností a bojovat až do samého závěru.

Nyní nás na domácí palubovce čeká tým z Prostějova a to bude opět soupeř z vyšších pater ligové tabulky. Musíme přistoupit zodpovědně nejenom k přípravě, ale hlavně k samotnému utkání, jedině tudy vede cesta k úspěchu.

7m hody 4/3:1/1, vyloučení 4:4, diváků  78

Sled branek: 3:1 5:4, 8:9, 11:10, 11:13, 14:14, 19:20, 21:23, 25:26, 25.27

Sestava: Libor Kotík, Ondřej Poul – Vítězslav Večeřa 9, Pavol Živčic 6, Martin Fiala 5, Roman Matušík 4, Miloš Necid 1, Jan Lečbych 1, Jiří Kaštan 1/1, Macoun Filip, trenér Martin Janíček

Pozvánka do haly „Za Světlou“:

• Sobota 24. září 2016 – 2. kolo 2. liga muži Morava Jih – 17:00 VM – Sokol II. Prostějov
Autor: Martin Janíček, házená VM