Vysoká prohra ve 2. kole Českého poháru

19.9.2016, 11:11 // Rubrika: Sport
ZaostřenoVM.com

Neděle 11. září 2016
2. kolo Českého poháru
TJ Sokol Velké Meziříčí – Legata Hustopeče 27:41 (16:20)

Los nám do druhého kola Českého poháru přisoudil družstvo z Hustopečí. Utkání s tímto soupeřem bývá vždy vyrovnané až do závěrečných minut, leč tentokrát bylo rozhodnuto ihned v úvodu druhého poločasu.

V prvních minutách zápasu se družstva střídala ve vedení a hrálo se poměrně v rychlém tempu. Obrany byly velice prostupné a jenom díky několika nepřesnostem v zakončení nebylo skóre o poločase ještě vyšší u obou družstev. Střední pasáž prvního poločasu našemu týmu nevyšla a museli jsme smazávat manko, 16. minuta 6:12, 26. minuta 15:16. Když už se dařilo zakončovat a stáhnout utkání na rozdíl jediné branky, opět došlo na naší straně k několika nevynuceným ztrátám a hosté „zadarmo“ navýšili skóre v poločase 16:20.

O přestávce byl opět kladen důraz na uklidnění hry a především soustředění se na obrannou činnost, neboť v této dovednosti výrazně zaostáváme. Ovšem jako by se „házel hrách na stěnu“. Neplnili jsme nic z toho, co jsme si předsevzali a navíc se totálně přestalo dařit v zakončování brankových příležitostí. Od 40. minuty nastal absolutní kolaps a hosté si museli připadat jako na střelnici.  Postupné navyšování skóre znamenalo vysokou prohru a konec dalšího působení v Českém poháru.

Již příští víkend zavítáme v prvním kole druhé ligy na půdu silných Ivančic, které na domácí půdě nepoznali hořkost porážky několik zápasů a vytvořili tak z domácí haly nedobytnou tvrz. Náš úkol bude výrazně zlepšit obrannou hru a pokusit se domácí porazit.

7m hody 1/1:5/4, vyloučení 4:1, diváků  98

Sled branek: 1:3 4:7, 9:13, 15:18, 16:20, 19:27, 24:38, 27:41

Sestava: Libor Kotík, Ondřej Poul – Ladislav Šidlo 6/1, Pavol Živčic 6, Roman Matušík 5, Vítězslav Večeřa 4, Martin Fiala 3, Miloš Necid 2, Jan Lečbych 1, Michael Ambrož, Tomáš Pažourek, Filip Macoun, Petr Babáček, trenér Martin Janíček

Pozvánka do haly „Za Světlou“:

  • Sobota 24. září 2016 – 2. kolo 2. liga muži Morava Jih -17:00 VM – Sokol II. Prostějov
Autor: Martin Janíček, házená VM
Ilustrační foto
Štítky:

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Vložené komentáře vyjadřují názor čtenářů a Zostřeno VM za ně nenese žádnou odpovědnost. Komentáře reklamní, urážlivé, vulgární či jinak nevhodné mohou být redakcí smazány. Zaostřeno VM může kdykoliv diskuzi k článku vypnout.

Součást mediální skupiny Zaostřeno ČR od Matěje Měrtla