Házenkářky na úvod sezóny slaví vítězství!

ZaostřenoVM.com

Sobota – 17. září 2016
1. liga žen – 1. kolo
TJ Sokol Velké Meziříčí – Sokol Vršovice 32:23 (13:11)

První utkání v nové sezóně je vždy těžké. Navíc, když je soupeřem tým, který vás dokázal v posledním zápase porazit. Naše hráčky však ukázaly, že se na úvod sezóny dobře připravily a výsledkem tak bylo vysoké vítězství rozdílem devíti branek!

Diváci, kteří v sobotním poledni zavítali na sportovní halu, viděli hned od počátku utkání rychlou házenou, kdy se obě družstva střídala ve vedení. V páté minutě si domácí vybrali drobné hluché místo, kdy nepřesná střelba a špatná komunikace v obraně znamenalo odskočení soupeře na dvoubrankové vedení. Zlepšený pohyb v útočné fázi a větší tvrdost v obraně otočily vývoj zápasu v náš prospěch. Je pravda, že soupeř ještě jednou dokázal vyrovnat, ale to bylo vše, co naše hráčky soupeřkám povolily. Tvrdší střelba a kreativní kombinace nám vynesly poločasové vedení 13:11.

Vstup do druhého poločasu vyšel na výbornou a odskočily jsme na rozdíl pěti branek. Rozhodující pasáži pak byl úsek mezi 12. až 17. minutou, kdy vedení narostlo již o sedm branek. Do zápasu se tak mohly zapojit všechny hráčky a vyzkoušet různé herní variace.

Domácí házenkářky po celý zápas držely vysoké tempo hry, které s sebou přineslo i několik technických chyb. Soupeřky sice tyto chyby dokázaly trestat, ale to jim nestačilo. Naše hráčky byly lepším týmem a po zásluze zvítězily 32:23.

I když se jednalo o první utkání, tak diváci viděli pohlednou házenou, na kterou se pokusí házenkářky navázat příští týden na půdě pražských Kobylis. Další domácí utkání je na programu v sobotu 1. října, tradičně ve 13.00 s Olomoucí B.

7m hody 1/2:1/3, vyloučení 5:7, diváků 65

Sled branek: 3:2, 3:5, 8:5, 8:8, 11:8, 13:11, 15:11, 18:13, 22:15, 25:18, 28:22, 32:23

Sestava a branky: Jana Šidlová, Veronika Fialková – Iva Závišková (11), Jitka Plachetská (6), Renata Škrdlová (5), Hana Hublová (3), Veronika Stará (3/1), Eliška Koudelová (2), Linda Prokopová (1), Michaela Homolová (1), Marianna Kušová, Jarmila Chromá, Romana Doležalová, Lucie Zbožínková, trenérka Radka Matušíková, vedoucí družstva Stanislav Tvarůžek

Autor: Jana Šidlová, házená VM