XXIV. ročník Běhu Matyáše Žďárského

11.9.2016, 12:16 // Rubrika: Sport
XXIV. ročník Běhu Matyáše Žďárského - ZaostřenoVM.com

Slunečná letní sobota 10. září byla dnem, kdy proběhl již 24. ročník Běhu Matyáše Žďárského, zakladatele alpského lyžování, rodáka z Kožichovic u Třebíče.

Přespolní běžci již mají tento termín pevně ve svém kalendáři. Závod je vždy výborně zorganizován a má velmi příjemnou, takovou domácí atmosféru. Proto se sem mnozí závodníci opakovaně a rádi vrací. Také náš nadějný běžec Petr Vokoun se do Kožichovic vypravil, letos již po sedmé. V šesti předchozích letech jeho hruď zdobila po závodě vždy zlatá medaile. Před startem na něho tedy pochopitelně dolehla tíha odpovědnosti hlavního favorita závodu. Nervozitu ukončil výstřel startéra. Petr se ihned ujal vedení a diktoval tempo závodu. V polovině 1500 m dlouhé trati nasadil k úniku a pouze Pavel Kremláček z Třebíče s ním udržel kontakt. Při druhém trháku se pak Petr odpoutal i od tohoto pronásledovatele a bezpečně si i letos doběhl pro zlatou medaili. Radost v cíli byla dostatečnou odměnou za předstartovní napětí. Věřme, že mu závodní pohoda vydrží i do dalších podzimních běhů.

Autor: Dr. Miloš Vokoun