Hlučín vítězně nad Velkém Meziříčím

9.9.2016, 22:51 // Rubrika: Sport
Foto: Matěj Měrtl
Foto: Matěj Měrtl

FC Hlučín a.s. – FC Velké Meziříčí 1:0 (0:0)

Hlavní rozhodčí: Vostrejš Ivan
AR1+2: Líkař Petr, Bureš Jakub
Gól: 88.Hudeczek
Diváci: 140
Sestava domácí: Hampel – Massaniec, Heinik (64. Sasín), Žižka, Foltýn – Badalyan, Dostál, Hudeczek, Lukáš – Štefek (32. Galvas), Szotkowski na lavičce Fišer, Krejčí, Hlaváč trenér Valachovič
Sestava hosté: Krůba – Puža (64. Souček), Šimáček, Kriegsmann, Čermák – Dolejš, Smejkal, Šuta, Deméter – Simr, Mezlík (80. Bouček) – na lavičce Krčál, Zavadil a trenér Smejkal
Nejlepší hráči utkání: Badalyan, Szotkovski – Kruba

Do zhruba 250 km vzdáleného Hlučína odjížděli ve středu naši kluci na vložený středeční utkání. Hrálo se za velmi pěkného slunečného počasí na perfektně připraveném hřišti nadměrných rozměrů.

Naši kluci nastoupili v rozestavení 4-4-2 se záměrem eliminovat náběhy domácích hráčů. V 5. minutě se zrodila první šance domácích, kdy střela z 25 m skončila těsně vedle tyče Krubovi branky. V 10. minutě předvedli domácí svoji zbraň, kdy nakopli míč za obranu, neběhnuvší hráč odcentroval a nebezpečná hlavička skončila nad naší brankou. Ve 13. minutě přišla první šance našich hráčů, kdy do vápna poslal pěkný centr Deméter a Simr hlavou minul domácí branku. V 15. minutě udělal hrubku Kriegsmann, poslal hlavou malou domů, ale dobře vyběhlý Kruba akci zlikvidoval a následná střela z odraženého míče těsně minula naši bránu. V 25. minutě Šimáček poslal pěkný centr na rozběhnutého Dolejše, ten potáhl míč k vápnu a na následný centr si naběhl Kriegsmann a trefil bohužel hlavou břevno Hamplovi branky. V 31. minutě po ose Mezlík, Demeter, Simr vznikla pěkná akce a posledně jmenovaný hlavou zakončoval opět vedle. V 35. minutě opět po centru Demetera Simr hlavou těsně vedle brankové tyče. Ve 44. minutě zlikvidoval nebezpečný PVK Kruba.

Druhý poločas začal mírným náporem domácích. V 55. minutě se opět vyznamenal Kruba, který vyrazil jistý gól na břevno a následně odkopl míč do bezpečí Šimáček. V 58. minutě nás domací vykombinovali, ale střela skončila jen na tyčce naší branky. V 65. minutě zahrával z 20 metrů VPK Deméter, ale překopl branku domácích. V 70. minutě našel Souček Simra, ten pohotově vyslal do brejku Dolejše, ale jeho střelu zblokoval domácí obránce. V 74. minutě po faulu na Simra, který výjimečně sudí Vostrejš odpískal kopal Šuta z dobré vzdálenosti VPK, ale golman Hampl jeho střelu zlikvidoval. V 78. minutě nás pro změnu opět vykombinovali domácí, ale v poslední chvíli střelu zblokoval Souček. V 88. minutě přišel jediný gól utkání kdy domácí Hudeczek vstřelil ze 30 metrů, střela tečovala našeho hráče a pak zapadla za Krubu. Bohužel to byl hořký konec tohoto utkání, kdy si naši kluci určitě remízu zasloužili.

Vyjádření trenéra Smejkala: I přes prohru musím dneska kluky pochválit. Zápas odbojovali a nechali na hřišti všechno. Obranu dneska výborně slovně řídil Honza Šimáček. Domácí tým si ve druhé půli vytvořil více gólových šanci. Dnes jsme měli k bodu velice blízko, ale osud rozhodl jinak. K rozhodčím se radši vyjadřovat nebudu.

Autor: Libor Smejkal, FC Velké Meziříčí
Ilustrační foto: Matěj Měrtl
Štítky:

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Vložené komentáře vyjadřují názor čtenářů a Zostřeno VM za ně nenese žádnou odpovědnost. Komentáře reklamní, urážlivé, vulgární či jinak nevhodné mohou být redakcí smazány. Zaostřeno VM může kdykoliv diskuzi k článku vypnout.

Součást mediální skupiny Zaostřeno ČR od Matěje Měrtla