5.9.2016, 18:09 // Rubrika: Sport
Muži HHK drželi s druholigovým Žďárem dvě třetiny vyrovnanou partii. O jednoznačné výhře domácích rozhodla třetí třetina - ZaostřenoVM.com

SKLH Žďár nad Sázavou – HHK VM 7:2 (1:0, 1:1, 5:1)

Branky a asistence: 2. Kašpar (Klíma), 39. Hron (Pazourek), 43. Zajíc (Šmída), 44. Malec (Březka), 48. Šimon (Nedvěd, Klíma), 48. Malec (Kovářů, Nováček), 53. Nováček (Kovářů, Malec) – 32. Rozmarín (Štěpánek, Kučera), 46. Roupec
Sestava SKLH Žďár nad Sázavou: Sláma – Střecha L., Půža, Březka, Hron P., Klíma, Němec, Nedvěd, Šmída, Kovářů, Kašpar, Vítek, Pazourek, Střecha T., Malec, Hron J., Šimon, Nováček, Zajíc
Sestava HHK Velké Meziříčí: Juda (od 31. minuty Štourač) – Vlašín P., Šerý, Ambrož, Burian, Kochánek, Kučera, Štěpánek –  Vlašín M., Střecha F., Roupec – Krča, Pejchal, Sobotka –  Rozmarín, Mašek, Chlubna
Rozhodčí: Homola – Klouda, Fiksa
Vyloučení: 4:8
Navíc: v 53. min. nařízeno TS proti HHK – neproměněno
Využití: 0:0
V oslabení: 0:0
Střely na branku: 45:17 (12:6, 20:6, 13:5)
Diváci: 221

První přípravné utkání odehráli muži HHK ve Žďáře nad Sázavou, kde se střetli s druholigovým SKLH. Domácí nastoupili do utkání bez několika opor, které nahradili junioři místního oddílu. V naší sestavě chyběla, z pracovních důvodů také několik hráčů.

Dvě třetiny se hrál vyrovnaný hokej, přesto domácí měli více střeleckých příležitostí. Ve 2. minutě domácí šli do vedení. Přízemní střelu Klímy od modré, tečoval před brankou Kašpar, na kterou golman Juda nedokázal zareagovat – 1:0. V dalším průběhu první třetiny si několik šancí vytvořili i naši hráči, které pochytal domácí brankář Sláma. Přesto to byli domácí, kteří několikrát nebezpečně zahrozili, hostující golman Juda byl vždy na svém místě. Po první části tak domácí šli do kabin s jednogólovým vedením.

Ve druhé periodě měli domácí opět více ze hry, ale skóre zůstalo nezměněné. V polovině utkání nahradil v naší bráně Štourač Judu. Po necelé minutě hry se dočkali naši hráči. Přihrávku Kučery a Štěpánka zpracoval Rozmarín, který střelou z pravého kruhu překonal golmana Slámu – 1:1. V samém závěru druhé části šli domácí do vedení. Po přihrávce Pazourka posílá do vedení domácí tým Zajíc – 2:1.

Třetí třetina již byla plně v režii domácího týmu, který herní převahu dokázal zužitkovat pěti góly. Druhý gól našeho týmu dal ve 46. minutě Roupec, který vybojoval kotouč v obraném pásmu a po právě straně projel celým hřištěm. Střelou nad lapačku nedal domácímu golmanovi šanci. Za zmínku stojí akce v 53. minutě, kdy po faulu na domácího hráče bylo nařízeno trestné střílení, které golman Štourač vychytal.

První přípravné utkání má první mužstvo HHK za sebou. V pátek se představí na domácím ledě proti dalšímu druholigovému týmu – Ledním medvědům Pelhřimov. Utkání začne v 18.00 hod.

Program mužů na tento týden:

• Pátek 09.2016  HHK Velké Meziříčí – HC Lední medvědi Pelhřimov, začátek utkání v 18.00 hod. (zimní stadion Velké Meziříčí)

Toto přípravné utkání jste mohli sledovat na Zaostřeno VM pomocí on-line přenosu. Záznam naleznete zde.

Autor: Jaroslav Juda, HHK Velké Meziříčí