Velmez vyhrál nad HFK Olomouc - ZaostřenoVM.com

FC Velké Meziříčí  –  HFK Olomouc 3:1 (2:0)

Delegát: Peřinka
ŽK: Šuta – Řehák
Diváci: 502
Góly: 27. Mezlík, 40. Dolejš, 65. Kriegsmann – 70. Pyclik
Sestava domácí: Kruba – Půža (71. Bouček), Kriegsmann, Šimáček, Čermák – Dolejš, Šuta, Smejkal (88. Krčál), Demeter – Mezlík (63. Souček), Simr – na lavičce Zavadil, trenér Smejkal
Sestava hosté: Mucha – Buček (70. Vodička), Bořil, Řehák, Marek – Kostorek (39. Vychodil), Pyclik, Krumpolc, Přikryl – Pezzotti (80. Wolf), Horka  na lavičce Snášel, trenér Derco
Nejlepší hráči utkání: Kruba, Dolejš  –  Mucha

Za velmi teplého počasí na dobře připraveném hřišti se v neděli dopoledne sehrálo poslední utkání 5. kola MSFL. Čekali jsme, že domácí zalezou na vlastní polovinu a budou čekat na brejky. Již v 7. minutě utkání se dostali ke střele hosté, ale střelu bravůrně zlikvidoval brankář Krůba. V 11. minutě vyslal Půža do brejku Dolejše, ale ten vystřelil vysoko nad branku. V 16. minutě předvedli pěknou kombinaci hosté, ale střela skončila nad naší brankou. V 21. minutě opět střela po RK nad naši branku. V 27. minutě jsme předvedli konečně kloudnou kombinaci na jeden dotek Demeter, Dolejš, Mezlík a posledně jmenovaný dorážel ve vápně a bylo 1:0. V 38. minutě po centru Demetera vychytal Simra brankář Mucha. Ve 40. minutě po nejkrásnější kombinaci zápasu na jeden dotek mezi Demeterem a Mezlíkem došlo k centru na Dolejše a ten se hlavou nemýlil 2:0.

V 50. minutě prošel centr hostí celým vápnem, kdy ho zastavila až tyčka. V 55. minutě se prosadil ve vápně Simr, obešel několik hráčů, míč naservíroval Mezlíkovi, ale jeho střelu tak, tak vyrazil golman hostí. V 60. minutě po brejku Demetera a následném centru na Mezlíka skončil míč v síti, ale hlavní rozhodčí ho neuznal pro údajný faul. V 61. minutě se opět blýskl pěkným zákrokem po střele hostí domácí brankář. V 65. minutě zahrával VPK Dolejš. Na centr si výborně naskočil Kriegsman a hlavou zvýšil na 3:0. V 70. minutě si opět se střelou z úhlu poradil Kruba. V 74. minutě se dočkali hosté, kdy po PVK prošel centr do vápna, naši nedůrazně hlavičkovali a na odražený míč si naskočil Pyclik a bylo 3:1. V 76. minutě po centru Dolejše vychytal Simra opět Mucha. V 83. minutě hosté orazítkovali břevno naší branky. V 86. minutě se dostal do velké šance Dolejš, ale jeho centr chytá Mucha.

Vyjádření trenéra Smejkala: Věděli jsme, že dnešní zápas bude boj o to vstřelit co nejdříve gól. To se nám sice podařilo, ale s herním výkonem nejsem spokojen. Hráli jsme zbytečně složitě na moc doteků, chyběli nám centry na rozběhlé hráče. Chyběl nám i lepší pohyb bez míče. Za to, že jsme utkání vyhráli, jsem samozřejmě šťastný.