Celkem 153 běžců běželo pro hospic

6.9.2016, 18:47 // Rubrika: Sport
Celkem 153 běžců běželo pro hospic - ZaostřenoVM.com
Foto: Matěj Měrtl

V neděli 4. září se na Fajtově kopci sešlo celkem 153 registrovaných běžců, kteří společným během přispěli na zakoupení kompenzačních pomůcek pro klienty Domácího hospicu Vysočina.

Ještě než všichni odstartovali, děti využily soutěžní stanoviště s výtvarnými dílničkami a dospělí se občerstvili při poslechu kapely Renovace Rock. Kdo chtěl, mohl si nechat podepsat kartu s fotografií od Veroniky Čamkové, která byla patronem celého běhu. Krátce před 15 hodinou se všichni běžci společně s Veronikou rozcvičili a zamířili ke startu.

Přesně v 15 hodin odstartovalo 153 běžců buď na 3 km nebo 4 km trať. Po doběhnutí nebo ujití, dostal každý běžec od pořadatelů památní keramickou medaili. „Z počátku se nám běželo dobře, akorát ten kopec na závěr, ten nám dal hodně zabrat,“ prozradila jedna z běžkyň, čtyřkilometrové trasy.

Až byly všichni zpět z tratě, proběhla silová exhibice Filipa Urbana ve zvedání těžké klády a traktorové pneumatiky, která vážila okolo 300 kilogramů. Část této exhibice Zaostřeno VM přenášelo živě na Facebook, tam také naleznete záznam.

Po silové exhibici přišlo na řadu předání šeku Domácímu hospici s částkou, kterou darovali sponzoři a lidé na akci. Celkem bylo předáno 82 175 Kč. „Já jsem hrozně příjemně překvapená, protože náš původní plán co jsme čekali bylo 50 běžců, vybraná celková částka 50 000 Kč, a že by nás tady na Fajtově kopci mohlo sejít 200. Nakonec těch registrovaných běžců je 153, celková vybraná částka je 82 175 Kč a do toho je nás tady na Fajťáku myslím si tak 500. Takže je to super, jsem z toho úplně unešená,“ tak hodnotí letošní ročník Petra Tomanová, hlava celého běhu.

Celým odpolednem provázel moderátor ranní show na Hitrádiu Vysočina, Jirka Doležal. Ten společně s pořadateli naznačili, že by se tento charitativní běh mohl konat i v příštím roce!

ZaostřenoVM.com - mediální partner akce

Autor: Matěj Měrtl
Foto: Matěj Měrtl

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Vložené komentáře vyjadřují názor čtenářů a Zostřeno VM za ně nenese žádnou odpovědnost. Komentáře reklamní, urážlivé, vulgární či jinak nevhodné mohou být redakcí smazány. Zaostřeno VM může kdykoliv diskuzi k článku vypnout.

Součást mediální skupiny Zaostřeno ČR od Matěje Měrtla