Funny Fest přilákal jak mladou tak starší generaci

29.8.2016, 11:34 // Rubrika: Kultura
Funny fest přilákal jak mladou tak starší generaci - ZaostřenoVM.com
Foto: Matěj Měrtl

V pátek 26. srpna proběhl na náměstí druhý ročník multižánrového festivalu Funny Fest, který uspořádal místní nízkoprahové zařízení pro děti a mládež – Wellmez.

Během odpoledne na pódiu zahrála pestrá škála kapel. Jako první vystoupila pop-rocková kapela Anetta. Následovalo také vystoupení zábavové kapely Čistej průstřel, Wiggum the Chief, Bermudskej kvádr a jako předposlední zahrál kytarista Pavel Špirka. Na náměstí nechybělo ani vystoupení místního Divadla Ikaros se svými muzikálovými hity.

„Funny Fest má již dlouholetou tradici v Bystřici nad Perštejnem, kde začínal. Minulý rok nás s ostatními kolegy napadlo vytvořit z akce putovní záležitost a pořádat festival ve všech městech, kde nízkoprahová zařízení pro děti a mládež pod Oblastní charitou Žďár nad Sázavou působí. Jde tak o možnost ukázat a vysvětlit poslání nízkoprahových zařízení, které je poskytovat zázemí, pomoc a podporu dětem a dospívajícím, kteří se ocitli v nepříznivé životní situace nebo jsou jí ohroženi, a přispívat ke zlepšení kvality jejich života, prezentovat službu a zároveň vytvořit zábavné odpoledne i pro ostatní,“ vysvětluje Mgr. Martina Horníčková, DiS., vedoucí NZDM Wellmez.

V průběhu akce si účastníci mohli vyzkoušet slalom s brýlemi, které simulují stav požití alkoholu nebo marihuany, zahrát si stolní fotbálek, nechat si něco namalovat na obličej nebo si vyrobit vlastní festivalovou placku. Připraven byl také fotokoutek, kde se mohl každý na památku nechat zvěčnit.

Autor: Matěj Měrtl
Foto: Matěj Měrtl

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Vložené komentáře vyjadřují názor čtenářů a Zostřeno VM za ně nenese žádnou odpovědnost. Komentáře reklamní, urážlivé, vulgární či jinak nevhodné mohou být redakcí smazány. Zaostřeno VM může kdykoliv diskuzi k článku vypnout.

Součást mediální skupiny Zaostřeno ČR od Matěje Měrtla