První zvonění nového školního roku uslyší téměř 65 tisíc žáků

26.8.2016, 10:36 // Rubrika: Zprávy
První zvonění nového školního roku uslyší téměř 65 tisíc žáků - ZaostřenoVM.com

Nový školní rok 2016/2017 zahájí hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek na Základní škole Jihlava, Demlova. Společně s předsedou Vlády ČR Bohuslavem Sobotkou a jihlavským primátorem Rudolfem Chloupkem stihnout ještě druhé zvonění na Střední škole průmyslové, technické a automobilní Jihlava. Ve čtvrtek 1. září 2016 se do lavic na území Kraje Vysočina posadí celkem téměř 65 tisíc žáků. Celá řada škol během prázdnin prošla modernizací a stavebními úpravami. V případě těch krajských v celkové hodnotě zhruba 200 miliónů korun.

Z krajských statistik vyplývá, že na středních školách na území Kraje Vysočina bude studovat 20 150 žáků, z toho v prvních ročnících cca 5350. Pravidelná docházka na základních školách letos čeká celkem 44 750 žáků, z toho v prvních třídách prožije deset školních měsíců 5438 žáků. „Stejně jako v minulých letech bude pro prvňáčky na území celého Kraje Vysočina připraven dárek v podobě Bezpečného kufříku a také stavebnice ROTO, která je bude provázet v hodinách pracovní výuky. Po velice kladné odezvě na její loňské premiérové zařazení mezi pracovní pomůcky v první třídě jsme letos vsadili na opakování této aktivity podporující technickou zručnost malých školáků,“ říká radní Kraje Vysočina pro oblast školství, mládeže a sportu Jana Fialová.

Autor: tisková zpráva Kraje Vysočina
Ilustrační foto: Pixabay

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Vložené komentáře vyjadřují názor čtenářů a Zostřeno VM za ně nenese žádnou odpovědnost. Komentáře reklamní, urážlivé, vulgární či jinak nevhodné mohou být redakcí smazány. Zaostřeno VM může kdykoliv diskuzi k článku vypnout.

Součást mediální skupiny Zaostřeno ČR od Matěje Měrtla