FC Velké Meziříčí – HS Kroměříž  5:4 (3:3)

Hlavní rozhodčí: Kolář Jaroslav
AR1+2 Orgonik Vlastimil, Dohnálek Jan
Žluté karty: 0 – 2 65 Steiner, 78. Stratil
Počet diváků: 275 lidí
Sestava domácí: Zavadil – Čermák, Půža,Šimáček, Krejčí – Dolejš, Smejkal (92. Malec), Šuta (82. Souček), Deméter  –  Simr, Mezlík na lavičce Krčál, Krůba – trenér Smejkal
Sestava hosté: Šustr  –  Šmerda, Čep, Hynčica, Budín – Hromek (75. Strašák), Stratil (82. Galetka), Netopil, Šteiner – Ferko (70. Pavelka), Neubert  na lavičce Látal, Kašík, Oral – trenér Baďura
Nejlepší hráči utkání: Čermák, Krejčí – Neubert

Za deštivého počasí sehrál Velkomeziříčský A-tým mužů druhé domácí utkaní v MSFL. I na to jak bylo škaredě dorazilo docela dost diváků, kteří se vůbec nenudili.

První poločas začal šancí ve druhé minutě domácí tým, když Dolejšův centr odvracel Šustr na RK. O minutu později vyráží tvrdou střelu Mezlíka opět hostující brankář. Ve 14. minutě po autovém vhazování se rychle z orientoval opět Dolejš, poslal kolmici na rozběhnutého Mezlíka, ten si potáhl míč až do vápna a následná střela těsně minula pravou tyčku. V 19. minutě poslal Smejkal do brejku dobře rozběhlého Demetera, ten vymotal hostujícího obránce a krásným centrem našel Simra a bylo 1:0. Ve 26. minutě si dvojice Demeter, Simr  tuto akci z opakovala a bylo 2:0. Zdálo se, že bude po utkání, ale domácí hráči nepochopitelně polevili a začali kupit zbytečné chyby v obranné činnosti. Ve 31. minutě nebyl důrazný při odkopu Půža, ztratil míč a po následném centru Neubert snížil na 2:1. V 35. minutě nezachytl náběh Demeter, hosté se dostali do tandemu a z následného centru nikým neatakovaný Neubert vyrovnal na 2:2. Ve 42. minutě poslal Čermák centr na hlavu na úplně volného Šuty a Radim poslal hlavou domácí do vedení 3:2. O minutu později kopali hosté RK, míč přeletěl celé vápno a nikým neatakovaný Stratil trefil výstavní gól když křižná střela přistála pod břevnem Zavadilovi branky 3:3.

Jak už je tradicí tak druhý poločas začal domácí tým laxně. Ve 49. minutě zahrál po rohu hostí ve vápně domácí hráč rukou a nařízenou penaltu Neubert proměnil a zkompletoval tak svůj hattrick 3:4.

Od 50. – 70. minuty se na hřišti nic mimořádného nedělo. Domácí se pokoušeli si vytvořit tlak, ale marně. V 74. minutě poslal pěkný centr do vápna Čermák, na míč si naběhl Smejkal a hlavou vyrovnal na 4:4. Tohle byl impuls pro domácí, kteří zvýšili aktivitu, konečně si vytvořili tlak. V 75. minutě poslal pěkný centr do vápna Krejčí, ale míč proletěl jen celým vápnem. V 78. minutě při závaru ve vápně byl faulovám Smejkal a následnou penaltu bez problému proměnil Deméter 5:4. V 84. minutě spálil ještě šanci hlavou Simr.

V závěru utkání se nic mimořádného neudálo a tak domácí po druhé v této sezoně doma zvítězili.

Vyjádření trenéra Smejkala: Před utkáním jsem varoval hráče před laxností a upozorňoval, že pýchu předchází pád. Moje slova hráči doslova naplnili. Zbytečně jsme ztratili vedení v zápase a vlastníma hrubýma chybama jsme dostali čtyři zbytečné góly. Musím soupeře pochválit, že utkání po dvou gólech nezabalil. Dneska mě velice mile překvapil svým herním výkonem mladíček Čermák.

Autor: Libor Smejkal, FC Velké Meziříčí
Ilustrační foto: Matěj Měrtl