SK Uničov vyhrál nad FC Velké Meziříčí

18.8.2016, 11:32 // Rubrika: Sport
Foto: Matěj Měrtl
Foto: Matěj Měrtl

SK Uničov  – FC Velké Meziříčí 4:2 (1:1)

Hlavní rozhodčí: Vejtasa
AR1+Ar2: Sedláček, Hájek
Góly: 3x (1,61,90) Krč, 68 Jeřábek – 6. Mezlík, 80. Simr
Sestava domácí: Uvízl – Putztidis, Vejvoda, Juřátek, Koutek – Rajnoha, jeřábek, Komenda (58. Vasiljev), Dostal (51. Nuc) – Krč, Koutek (72. Můčka) – na lavičce Kasal trenér Balcárek
Sestava hosté: Zavadil – Krejčí, Šimáček, Kriegsmann – Dolejš, Berka (32. Puža), Dolejš, Šuta, Smejkal (80. Krčál) – Simr, Mezlík – na lavičce Čermák, Simandl a trenér Smejkal
Nejlepší hráči: Komenda, Krč – Mezlík

K zápasu jsme nastoupili s respektem, protože domácí předváděli v loňské sezoně nejlepší kombinační fotbal. Trenér Balcárek již řadu let hraje s týmem pěkný kombinační fotbal.

Úvod utkání začal pro nás hrozivě. Ještě neuběhla ani první minuta utkání a už jsme prohrávali 1:0. Po levé straně utekl rychlý krajní záložník Vasiljev, dal pěkný křižný centr do vápna a tam z první dorazil nepokrytý Krč. O minutu později mohlo být už dva nula, když to samé předvedli domácí z pravé strany, ale míč netrefil naši branku. V 5 minutě utkání jsme si vytvořili naši hráči první šanci, ale střelu Mezlika vyrazil Uvízl na RK. O minutu později zahrával RK Dolejš, míč přeletěl celé velké vápno a přistál u nohy Mezlika. Pavel si připravil míč na pravačku a prostřelil vše 1:1. Ve 12. minutě předvedli opět rychlou akci po pravé straně domácí, ale střela Krče letěla vysoko nad branku. V 15. minutě, opět rychlý brejk Vasiljeva z levé strany, centr do vápna a jistý gól vychytal náš Luboš Zavadil. Ve 21. minutě chyboval ve středu hřiště Smejkal, domácí předvedli rychlý brejk, zavadil naštěstí chytá. Ve 23. minutě vybojoval na středu hřiště míč Berka, poslal na Dolejše, ten si povodil tři hráče přihrál Mezlíkovi, ale jeho střelu chytá Uvízl. Ve 27. minutě založil rychlý brejk Smejkal, poslal Simra, ten připravil míč na střelu Mezlíkovi, ale jemu se míč svezl a střelu domácí brankář chytl. Ve 43. minutě předvedla pěknou kombinaci trojice Šuta, Mezlík, Simr a posledně jmenovaný byl ve vápně faulován domácím brankářem. Bohužel hlavní posoudil situaci jako povolenou.

Druhý poločas začali aktivněji opět domácí. Po naší ztrátě po autovém vhazování hosté pálili nad branku. V 53. minutě po faulu na pronikajícího Kriengsmanna zahrával VPK Dolejš a sám faulovaný mohl hlavou poslat naše do vedení. V 61. minutě zahrávali domácí RK, centr Zavadil podskočil a Krč pohodlně do prázdné branky zavěsil 2:1. V 68. minutě po špatně rozehraném míči Pužou, domácí předvedli pěknou kombinaci středem hřiště na jeden dotek a Jeřábek zvýšil na 3:1. V 70. minutě po RK Demetera zakončoval z malého vápna Simr a domácí Uvízl chytl míč jen zázrakem. V 80. minutě bylo vše jak přes kopírák, ale tentokrát Simr gól hlavou proměnil 3:2. Od 83. – 88. minuty jsme domácí zavřeli ve velkém vápně a kopali sérii 6 rohových kopů, některé jen zázrakem neskončili v síti domácích. Vyrovnat se nám nepodařilo, za to domácí po rychlém brejku v 90. minutě do otevřené obrany zpečetili výsledek utkáni na konečných 4:2 a Krč si tak zkompletoval hatrick.

Vyjádření trenéra Smejkala:  Dneska domácí hráči opět ukázali svoji kvalitu. Jejich hra má hlavu a patu. Nás předčili v napadání a hlavně po ztrátě míče v obranné činnosti, kdy se dokázali ve velkém počtu vracet. Kluky musím pochválit, za to, že zápas po třetím gólu nezabalili a moc nechybělo k vyrovnání. Bohužel dnes jsme měli v koncovce smůlu a domácí štěstí. Přesto domácí vyhráli zaslouženě.

Autor:  Libor Smejkal, FC Velké Meziříčí
Ilustrační foto: Matěj Měrtl
Štítky:

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Vložené komentáře vyjadřují názor čtenářů a Zostřeno VM za ně nenese žádnou odpovědnost. Komentáře reklamní, urážlivé, vulgární či jinak nevhodné mohou být redakcí smazány. Zaostřeno VM může kdykoliv diskuzi k článku vypnout.

Součást mediální skupiny Zaostřeno ČR od Matěje Měrtla