Olympijské zlato pro Vysočinu

12.8.2016, 11:11 // Rubrika: Zprávy
Olympijské zlato pro Vysočinu - ZaostřenoVM.com

Necelý týden po zahájení XXXI. Letních olympijských her v Rio de Janeiru přišla na Vysočinu radostná zpráva. Jihlavský judista Lukáš Krpálek vybojoval v olympijském turnaji zlatou medaili a stal se vůbec nejúspěšnějším českým judistou v historii.

„Lukášovi posílám do deset tisíc kilometrů vzdáleného Ria obrovskou gratulaci, jsem na něj hrdý. Ostatně my na Vysočině jeho úspěchy sledujeme už dlouho, o čemž svědčí i jeho několikanásobné ocenění v anketě Sportovec Kraje Vysočina,“ uvedl hejtman Jiří Běhounek s tím, že by se rád s Lukášem setkal a osobně mu k významnému úspěchu za celý Kraj Vysočina popřál.

Pětadvacetiletý rodák z Vysočiny, který nyní působí v týmu USK Praha, si v kategorii do 100 kg postupně poradil se všemi soupeři a vyhrál pět zápasů v řadě. Ve čtvrtfinále vyřadil dokonce mistra světa Japonce Haga a ve finále složil nasazenou jedničku Ázerbájdžánce Elama Gasimova.

Olympijská medaile byla zatím jediným oceněním, které Krpálkovi chybělo. Na kontě už má dvě vítězství v mistrovství Evropy i zlato z mistrovství světa, za které navíc v roce 2014 získal ocenění Kraje Vysočina za Sportovní výkon roku.

Lukáš Krpálek o sobě v Riu nedal vědět poprvé, při slavnostním zahájení olympiády měl tu čest být českým vlajkonošem. Nyní vybojoval pro Česko letošní první zlatou medaili, která je zároveň historicky prvním olympijským zlatem českého i československého juda.

Autor: tisková zpráva Kraje Vysočina
Ilustrační foto: archiv Kraje Vysočina

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Vložené komentáře vyjadřují názor čtenářů a Zostřeno VM za ně nenese žádnou odpovědnost. Komentáře reklamní, urážlivé, vulgární či jinak nevhodné mohou být redakcí smazány. Zaostřeno VM může kdykoliv diskuzi k článku vypnout.

Součást mediální skupiny Zaostřeno ČR od Matěje Měrtla