Během dnešní noci bude na obloze k vidění meteorický roj Perseid

11.8.2016, 11:42 // Rubrika: Zprávy
Během dnešní noci bude na obloze k vidění meteorický roj Perseid - ZaostřenoVM.com

Během dnešní a zítřejší noci (11. a 12. srpna a 12. a 13. srpna) bude na noční obloze vůbec nejlépe pozorovatelný meteorický roj Perseid.

Lidově se tomuto jevu říká padající hvězdy nebo slzy svatého Vavřince. Na pozorování není třeba žádný dalekohled, meteory jdou spatřit pouhým okem. Meteorický roj bude také doprovázen seskupením dorůstajícího Měsíce, planet Mars, Saturn a jasné hvězdy.

Meteory budou k vidění mezi půlnocí a čtvrtou hodinou ranní. Podle předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu bude během dnešní noci jasno až skoro jasno, takže pokud vyrazíte za město nebo na místo bez světelného znečištění, máte velkou šanci něco zahlédnout.

Zkuste i Vy vyfotit padající hvězdu – fotku můžete poslat do redakce na e-mail redakce@zaostrenovm.com. Nejlepší fotografie budou zveřejněny.

Autor: Matěj Měrtl
Ilustrační foto: Pixabay

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Vložené komentáře vyjadřují názor čtenářů a Zostřeno VM za ně nenese žádnou odpovědnost. Komentáře reklamní, urážlivé, vulgární či jinak nevhodné mohou být redakcí smazány. Zaostřeno VM může kdykoliv diskuzi k článku vypnout.

Součást mediální skupiny Zaostřeno ČR od Matěje Měrtla