Další kotlíkové dotace pravděpodobně až příští rok

11.8.2016, 10:39 // Rubrika: Zprávy
Další kotlíkové dotace pravděpodobně až příští rok - ZaostřenoVM.com

Na četné dotazy občanů i agentur sdělujeme, že Kraj Vysočina už rozdělil celých více než 230 miliónů korun určených na výměnu starých neekologických kotlů. Tato částka byla dle původního harmonogramu určena pro první vlnu kotlíkových dotací, tzn. pro roky 2016 a 2017. I přesto, že bylo ministerstvo životního prostředí už v polovině února upozorněno, že Kraj Vysočina má zájem o navýšení dotací a disponuje dostatečnou absorpční kapacitou, je pravděpodobné, že další kolo kotlíkových dotací by mohlo ministerstvo životního prostředí spustit až příští rok.

„Příjem žádostí v dalším kole by opět začal od prvního zájemce, který by si ji podal. Nemůžeme vyloučit, že dojde k úpravě podmínek a formulářů žádostí, tak aby vyhovovaly zadání ministerstva životního prostředí. Pokud se tento druh dotací setkává s takovým zájmem veřejnosti, není důvod v nich nepokračovat,“ říká radní Kraje Vysočina pro oblast životního prostředí a zemědělství Zdeněk Chlád. Reaguje tak na informace zveřejněné v některých médiích už začátkem června, že ministerstvo životního prostředí posílí již vyhlášené dotace na výměnu starých kotlů za nové ještě letos pro všechny kraje o dalších 300 miliónů korun. Podmínkou by mělo být, že se tyto peníze využijí pouze na zdroje, které využívají obnovitelné zdroje energie (OZE), tedy na kotle na čistou biomasu nebo na tepelná čerpadla. Oficiální informace, jak lze alokaci, která byla určena pro první výzvu a je v našem kraji vyčerpaná, navýšit zatím na Kraj Vysočina nedorazila.

Sledujte www.kr-vysocina.cz

Autor: tisková zpráva Kraje Vysočina
Ilustrační foto

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Vložené komentáře vyjadřují názor čtenářů a Zostřeno VM za ně nenese žádnou odpovědnost. Komentáře reklamní, urážlivé, vulgární či jinak nevhodné mohou být redakcí smazány. Zaostřeno VM může kdykoliv diskuzi k článku vypnout.

Součást mediální skupiny Zaostřeno ČR od Matěje Měrtla