První zápas FC Velké Meziříčí vyhrálo! - ZaostřenoVM.com

FC Velké Meziříčí – FK Mohelnice 4:3 (3:2)

Góly: 17 + 32 Simr, 2 Suta, 64 Demeter – 37. Fiala (P), 42. Hapal, 53. Fišara
ŽK: 37 Demeter –  49. Fišara, 35. Heidenreich
ČK: 81. Fišara (druhá žlutá karta)
Počet diváků: 461
Sestava domácí: Simandl – Kriegsmann, Šimáček, Krejčí – Dolejš, Berka, Smejkal, Šuta, Demeter (91. Krčál) – Simr, Mezlík (90. Puža) na lavičce – brankař Zavadil – trenér Smejkal
Sestava hosté: Hora – Heidenreich, Pinkava, Bača, Svoboda (68. Dokoupil) – Kuba, Kopa (17. Vokoun), Fiala, Bzirsky – Hapal, Fišara – na lavičce Knýř, Markovič, Večeř – trenér Sedláček

Byl to zápas plný zvratů, na který se přišlo podívat pěkných 461 platících diváků. Hrálo se za velmi pěkného fotbalového počasí na výborně připraveném hřišti.

První poločas začal zhurta. Hned první šanci ve druhé minutě utkání, kterou začal krásnou křižnou přihrávkou Smejkal na rozběhnutého Dolejše, ten zatáhl míč k velkému vápnu a přesně přihrál míč do nohy rozběhlému Šutovi, který nedal šanci brankáři Horovi. Ve třetí minutě hosté zahrávali nepříjemný VPK, ale míč prošel bez teče celým vápnem. Ve 13. minutě byl na velkém vápně faulován Mezlík a následný VPK Šuta poslal těsně vedle pravé tyče branky. V 17. minutě vybojoval na půlce míč dříč Berka, poslal ligový křižný pas opět na rozběhnutého Dolejš a ten po zatažení do vápna poslal krásný ostrý centr na kanonýra Simra, který hlavou zvýšil na 2:0. Ve 20 minutě po rohovém kopu, hlavičkoval Šimáček těsně nad branku. Ve 22 minutě se blýskl pěknou střelou hostující Hapal, ale Simandl byl pozorný. Ve 32. minutě dostal míč za obranu naběhnutý Smejkal, ale jeho střelu Hora vyrazil k Simrovi a ten na 2x prostřelil vše co mu stálo v cestě a bylo 3:0. Zdálo se být, že je o výsledku utkání rozhodnuto, ale opak byl pravdou. Ve 34 minutě opět dobře potáhl balón Dolejš, naservíroval ho Mezlíkovi, ale jeho střelu Hora tak, tak vyrazil na RK. V 37. minutě, zbytečně zpracovával ve vápně míč vracející se Demeter a po jeho zákroku byla nařízena penalta, kterou proměnil Fiala 3:1. Po té ožili hosté. Ve 41 minutě po VPK snížil hlavou nikým nehlídaný Hapal, když míč poklidil k tyčce Simandlovi branky.

Druhý poločas nezačal dobře v 53 minutě kopali hosté opět VPK skoro z poloviny hřiště a prudký centr tečoval do brány domácích hlavou Fišara 3:3. Prvních 15 minut druhého poločasu měli větší aktivitu hosté. Domácí nesmyslně zalezli na vlastní polovinu a nepřesně rozehrávali míče. V 57 minutě zachraňoval na poslední chvíli Šimáček šanci hostí. V 62. minutě hlavičku těsně vedle naší branky po RK úplně volný Hapal. V 64. minutě vybojoval po autovém vhazování míč Mezlík a pěknou kolmicí poslal do brejku Simra. Ten potáhl míč na velké vápno a nesobecky přihrál krásně výborně naběhlému Demeterovi, který krásnou střelou dostal naše barvy opět do vedení 4:3. V 70. minutě předvedli pěknou akci Dolejš se Smejkalem, ale hosté odvrátili v poslední chvíli míč do autu. V 76. minutě naše chyba na půlce hřiště, ale rychlý brejk a následnou střelu vyrazil Simandl na RK. V 81 po faulu na Smejkala byl vyloučen Fišara za druhou žlutou kartu. V 85 minutě podstoupil tvrdý souboj náš kapitán Jarda Krejčí. Následně byl odnesen z hřiště, na které se po ošetření ještě vrátil. V 88 minutě mohl definitivně rozhodnout o výsledku Mezlík, ale přestřelil branku.

Zápas se odehrál ve vysokém tempu a místy měl vysoké parametry úrovně hry.

Nejlepší hráči: Dolejš, Simr – Bzirsky

Vyjádření trenéra Smejkala: Do dnešního zápasu jsme nastupovali pouze s jedním zdravým náhradníkem mimo náhr. brankáře. Poprvé jsme hráli v rozestavení 3-5-2 a docela to kluci zvládli (hlavně do předu). Hosté výborně presovali, což nám dělalo problémy při rozehrávce a byly velmi důrazní a úspěšní v hlavičkových soubojích. Musím kluky pochválit za to, že i když soupeř vyrovnal, že to po psychické stránce zvládli, že dokázali přeci jenom přidat vítězný gól.

Autor: Libor Smejkal, FC Velké Meziříčí