Letní olympijské hry již klepou na dveře. Vlajkonošem bude sportovec z Vysočiny!

4.8.2016, 12:28 // Rubrika: Sport
Letní olympijské hry již klepou na dveře. Vlajkonošem bude sportovec z Vysočiny! - ZaostřenoVM.com

Letní olympijské hry již klepou na dveře. V jednu hodinu v noci z pátku na sobotu proběhne zahajovací ceremoniál již XXXI. ročníku letních olympijských her, které se letos konají v Rio de Janeiro.

Her se letos účasní rekordní počet zemí, a to 207. Mezi sebou budou soutěžit v 28 odvětvích sportů a celkem by se mělo uskutečnit 306 soutěží.

Během středy bylo také zveřejněno, kdo bude vlajkonošem české výpravy. Sportovci si jednoznačně zvolili judistu Lukáše Krpálka, který pochází z Jihlavy. „Mám obrovskou radost. Jsem moc rád, že mě sportovci zvolili. Nečekal jsem to, protože dobrých sportovců máme v týmu opravdu hodně. Sice jsem věděl, že spousta z nich přijede až na druhou polovinu her, ale stejně jsem v to nedoufal. Vážím si toho,“ řekl pětadvacetiletý mistr světa z roku 2014.

Autor: Matěj Měrtl
Zdroj: www.olympic.cz
Ilustrační foto: Pixabay

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Vložené komentáře vyjadřují názor čtenářů a Zostřeno VM za ně nenese žádnou odpovědnost. Komentáře reklamní, urážlivé, vulgární či jinak nevhodné mohou být redakcí smazány. Zaostřeno VM může kdykoliv diskuzi k článku vypnout.

Součást mediální skupiny Zaostřeno ČR od Matěje Měrtla