Oznámení o záměru pořídit další kompostéry na biologické odpady

3.8.2016, 17:52 // Rubrika: Zprávy
Oznámení o záměru pořídit další kompostéry na biologické odpady - ZaostřenoVM.com

Město Velké Meziříčí by rádo pořídilo další kompostéry na biologicky rozložitelné složky komunálního odpadu pro občany s trvalým pobytem na území města Velké Meziříčí nebo v místních částech, kteří mají na území města zahradu, kde mohou kompostovat biologický odpad ze zahrad a domácností a to opět z Operačního programu životního prostředí (dále jen OPŽP). K žádosti o dotaci je třeba přiložit i jmenný seznam zájemců o kompostéry. Pokud byste tedy měli zájem o kompostér o objemu 900 litrů na svoji zahrádku, oznamte to na odboru životního prostředí Městského úřadu Velké Meziříčí, v budově Nové radnice, kancelář č. 3 – Bc. Fialková, případně na telefonním čísle: 566 781 083 nebo e-mailu: fialkova@velkemezirici.cz a to nejpozději do 1. 9. 2016!

Kompostéry by občané měli od města zdarma. Zůstaly by totiž po dobu udržitelnosti projektu v majetku města a až po uplynutí doby udržitelnosti projektu (což je 5 let) přejdou do majetku občanů. O kompostéry mohou žádat i ti, kteří si již kompostér zdarma od města v roce 2015 pořídili.  Upřednostněni budou ale ti zájemci, kteří kompostér dotovaný z OPŽP ještě nemají.

Pokud nám bude přiznána dotace z OPŽP, provede město Velké Meziříčí výběrové řízení na dodavatele kompostérů. Vítězná firma nejdříve proškolí zájemce o správném užívání kompostéru, pak kompostéry přiveze a zájemci si je budou moci vyzvednout – nejspíše opět v areálu Technických služeb VM s.r.o.

Autor: Bc. Zdislava Fialková, odbor životního prostředí
Ilustrační foto: Pixabay

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Vložené komentáře vyjadřují názor čtenářů a Zostřeno VM za ně nenese žádnou odpovědnost. Komentáře reklamní, urážlivé, vulgární či jinak nevhodné mohou být redakcí smazány. Zaostřeno VM může kdykoliv diskuzi k článku vypnout.

Součást mediální skupiny Zaostřeno ČR od Matěje Měrtla