Starší žáci zvítězili na závěrečném turnaji Ligy Vysočiny

8.6.2016, 17:46 // Rubrika: Sport
ZaostřenoVM.com

Starší žáci sehráli závěrečný turnaj Ligy Vysočiny, který hostilo družstvo TJ Sokol Chrudim.

V závěrečném turnaji chtěli kluci potvrdit vzrůstající formu v závěru sezóny a potvrdit to třetím turnajem v LV bez porážky.

To se jim vydařilo ve všech směrech. V prvním utkání jsme jasně přehráli Dolní Cerekev 24:14, kdy se prosazovala především křídla Dominik Šroler s Alexem Cerkalem. V druhém utkání proti rivalovi z Havlíčkova Brodu, před kterým jsme hájili druhou příčku, jsme začali velmi nervózně. Ukvapenou střelbou a technickými chybami jsme dostali soupeře do „laufu“ a prohrávali jsme již 4:10. Po oddechovém čase jsme snížili do poločasu na rozdíl dvou branek 10:12. V druhém poločase již bylo otázkou času, kdy soupeře zlomíme. V aktivní obraně velmi dobře pracovali Jakub Benda s Vojtou Svobodou. Nakonec jsme si připsali vítězství v poměru 26:16, když Roman Juhoš za svá záda v druhé půli pustil jen čtyři branky. V dalším utkání proti domácí Chrudimi jsme si nedokázali vypracovat výraznější náskok. Po celé utkání jsme si udržovali dvou až tří brankové vedení. Prosazovali jsme se především z postů spojek, triem Svoboda – Kavka – Fiala a dovedli utkání do vítězného konce 15:13.

V závěrečném utkání proti Třeboni se nám tentokrát podařilo odskočit hned na začátku utkání a vypracovat si mírné vedení. Dařilo se prosazovat ze všech postů, hráči dobře dodržovali obranné postavení a dovedli jsme utkání k vítězství 14:10.

Kluci se rozloučili s letošním ročníkem Ligy Vysočiny povedeným turnajem. Zpečetili tak celkové druhé místo v dlouhodobé soutěži.

Jako rozlučku se sezónou absolvuje družstvo starších žáků tradiční třídenní turnaj v Polance nad Odrou, kde si vyzkouší hru na travnatých hřištích a užije si pestrý kulturní program.

Výsledky:

VM – TJ Sokol Dolní Cerekev 24:14 (10:5)
VM – TJ Jiskra Havlíčkův Brod 26:16 (10:12)
VM –  TJ Sokol Chrudim 15:13 (7:6)
VM – TJ Jiskra Třeboň 14:10 (7:5)

Sestava a branky: Roman Juhoš – Vojtěch Svoboda (22), Petr Kavka (13), Alex Cerkal (11), Štěpán Fiala (9), Jakub Benda (9), Dominik Šroler (8), Jan Hnízdil (7), Radek Navrátil, Alex Kuřátko, trenéři Ladislav Šidlo a Petr Kavka.