FC Velké Meziříčí prohrálo v posledním domácím utkání

2.6.2016, 17:53 // Rubrika: Sport
Foto: Matěj Měrtl
Foto: Matěj Měrtl

FC Velké Meziříčí – FC FASTAV Zlín B 1:2 (0:1)  

Střelci: 57. Kratochvíl – 38. Hlobil, 85. Blanař
Rozhodčí: Lysák, Polák, Řezníček
FC VM: Invald – Bouček, Šimáček, Souček (63. Berka), Krejčí – Dolejš, Smejkal, Puža, Šuta (46. Kratochvíl), Demeter – Simr, na lavičce Simandl a Vyskočil trenér Smejkal
FC Zlín: Švec – Hlobil, Blanař, Chwaczsz, Hradil (90. Daněk), Janků (72. Novák), Kolář (81. Slaměna), Malenovský, Masař, Bačo, Vašulka, na lavičce Dostál, trenér Červenka
Diváci: 210

V posledním domácím utkání ročníku 2015/2016 nastoupili domácí proti mladíkům ze Zlína. Domácí měli sice územní převahu, ale scházel jim větší pohyb bez míče a hlavně přesná kombinace. V první nebezpečné situaci se objevil ve 4. min Masař, ale zastavil ho praporek pomezního. V 5. min se dostal k zakončení Jarda Krejčí, jeho střele zpoza vápna chyběla přesnost. V 7. min zahrál rohový kop Petr Dolejš, hostující obrana odvrátila míč do bezpečí. V 9. min tvrdě vystřelil Hlobil, jeho střela byla tečovaná na rohový kop, ten rozehrál Masař, k odvrácenému míči se dostal Kolář s jeho střelou si Roman Invald poradil. V 10. min zahrál rohový kop Petr Dolejš, na zadní tyči si naskočil Eda Smejkal, hlavou bránu přestřelil. Ve 14. min našel Radim Šuta ve vápně Petra Dolejše, tomu se střela nepovedla. V 16. min rozehráli rohový kop hosté, centr Hlobila domácí golman vyrazil do bezpečí. V 18. min si na centr Petr Dolejše naběhl Radim Šuta, hlavou však bránu minul. Ve 20. min se po centru Jardy Krejčího dostal k zakončení hlavou Pavel Simr, ale také on bránu těsně minul. Ve 33. min se po rohovém kopu Robina Demetera a zákroku Švece dostali hosté do rychlého protiútoku, který zastavil Jarda Krejčí. Ve 38. min se po hlavičce Jardy Krejčího a nepovedeném odkopu Martina Puži dostal k míči Hlobil, vystřelil z 25-ti metrů a Roman Invald jeho střelu vytlačit z brány nedokázal 0:1. Ve 40. min rozehrál rohový kop Robin Demeter, hostující golman míč vyrazil na hranici vápna k Radimovi Šutovi, ten bránu minul. Ve 41. min našel Radim Šuta naběhnutého Robina Demetera, jeho střelu z úhlu vytlačil Švec na rohový kop. Ten rozehrál Robin Demeter na malé vápno, ale Pavel Simr se za přispění hostujícího obránce k zakončení nedostal.

Druhý poločas byl ve znamení snahy domácích o změnu skóre. Hostující mladíci však pozorně bránili a tak domácí se do zakončení dostávali jen obtížně. V 52. min se po domácí standartce dostali hosté do rychlého útoku, Blanař se dostal přes Jardy Krejčího za domácí obranu, ale jeho střelu v úniku Roman Invald vyrazil. V 54. Min byl v pokutovém území faulován Eda Smejkal, rozhodčí však zákrok jako nedovolený neposoudili. V 58. min se po rohu Robina Demetera dostal míč k Víťovi Kratochvílovi a ten povedenou střelou vyrovnal 1:1. V 65. Min rozehrál Hlobil nebezpečný přímý volný kop z boku vápna, domácí obrana míč odvrátila do bezpečí. V 76. Min našel Robin Demeter ve vápně hlavu Pavla Simra, ale ten hostující bránu těsně minul. V 81. min se dožadovali pokutového kopu hosté, ale ani tentokrát rozhodčí porušení pravidel neshledali. V 84. min se po rohu Robina demetera dostal k zakončení hlavou Honza Šimáček, bránu však nehlavičkoval. V 85. min tvrdě vystřelil Robin Demeter, zadní tyč jen těsně minul. V 86. Min se před vápnem uvolnil Blanař a jeho tvrdou střelu k tyči Roman Invald nezachytil 1:2. V 90. min mohl po centru Robina Demetera vyrovnat Pavel Simr, ale trefil hlavou jen tyč hostující brány a dorážka Petra Dolejše šla jen do boční sítě.

Vyjádření trenéra: Včerejší utkání opět ukázalo naši velkou bolest, což je zakončení. I když jsem měl velké výhrady k našemu výkonu, co se týče pohybu bez míče, nasazení a též přesnosti v kombinaci a finální přihrávce i tak jsme si proti velmi mladému týmu Zlína dokázali připravit několik brankových příležitostí ale bohužel s bídnou koncovkou. To hosté nám udělili lekci z produktivity a tak nám připravili hořké domácí rozloučení s letošní sezónou.

Autor: Jaroslav Mynář, FC Velké Meziříčí
Ilustrační foto
Štítky:

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Vložené komentáře vyjadřují názor čtenářů a Zostřeno VM za ně nenese žádnou odpovědnost. Komentáře reklamní, urážlivé, vulgární či jinak nevhodné mohou být redakcí smazány. Zaostřeno VM může kdykoliv diskuzi k článku vypnout.

Součást mediální skupiny Zaostřeno ČR od Matěje Měrtla