FC Velké Meziříčí B a SK Moravské Budějovice 2:0

23.5.2016, 18:22 // Rubrika: Sport
Foto: Matěj Měrtl
Foto: Matěj Měrtl

Muži – B 23. kolo krajského přeboru
FC Velké Meziříčí B – SK Moravské Budějovice 2:0 (0:0)

Branky: 80. J. Vítek, 87. D. Krčál
Hráči zápasu: D. Sysel, D. Polák
ŽK: 54. V. Beran, 69. T. Malec, 72. J. Kafka – 89. T. Kopeček
Rozhodčí: MÜLLER Jiří – MIČKA Adam, PŮLPÁN Ondřej
Počet diváků: 50
FC Velké Meziříčí B: D. Sysel  – D. Polák, M. Maloušek (69. R. Kurečka), L. Liška (83. L. Prchal), V. Beran (70. J. Vítek), T. Malec, T. Staněk, D. Krčál, T. Bublán, J. Kafka, L. Halámek
SK Moravské Budějovice: J. Jelínek  – J. Benda, P. Benda (90. D. Puchnar), L. Stehlí (25. M. Pařízek), T. Kyzlink, M. Šplíchal, A. Svoboda, V. Dušek, T. Kopeček, R. Švanda, M. Procházka

Za velice pěkného počasí se na kvalitním povrchu hrál spíše pohodový než bojovný fotbal. K vidění byla především kombinace ve středu hřiště, šancí příliš k vidění nebylo. Jedno z mála nebezpečí se odehrálo v 5. minutě, kdy přímý kop hostujícího J. Bendy poslal těsně vedle A. Svoboda. Pak převládala hra mezi vápny, domácí ani hosté se do ničeho příliš nepouštěli a nepříliš početná návštěva se spíše opalovala, než fotbalem vzrušovala.

Druhá půle již byla přece jen atraktivnější. Na vyšší rychlostní stupeň přepnuli hlavně domácí hráči. Jejich optická převaha přinesla šanci v 58. minutě. Po signálu z rohového kopu se v dobré pozici ocitl D. Polák, ale mířil nad. Následovala opět hra mezi šestnáctkami a vše podstatné přišlo v poslední čtvrthodince. Nejprve přišla sérii tří vydařených přímých kopů Budějovic, při kterých se zaskvěl domácí brankář David Sysel, který tak plnohodnotně zastoupil jedničku Meziříčí R. Krubu. Co hosté nezvládli, to domácí proměnili. V 80. minutě rozehrál přímák domácích skvěle L. Liška, balón našel hlavu Jakuba Vítka, a ten otevřel deset minut před koncem skóre – 1:0. Budějovice se následně vrhly za vyrovnáním a podruhé inkasovaly. V 87. minutě odvrátil pohotový Polák hlavou míč tak šikovně, že vyslal do úniku spoluhráče Dana Krčála, jenž se nemýlil a uzavřel tak plodnou závěrečnou pasáž – 2:0.

Vyjádření k utkání:

Petr Munduch, Meziříčí B: Utkání se odehrálo ve středu pole. Chyběla mi agresivita a nasazení, jinak se hrálo vcelku pohledné utkání. V poslední čtvrthodince to již mělo náboj a spravedlivá by byla remíza, ale soupeř své šance neproměnil a my jo a proto jsme vyhráli.

Autor: Petr Munduch, FC Velké Meziříčí
Ilustrační foto: Matěj Měrtl
Štítky:

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Vložené komentáře vyjadřují názor čtenářů a Zostřeno VM za ně nenese žádnou odpovědnost. Komentáře reklamní, urážlivé, vulgární či jinak nevhodné mohou být redakcí smazány. Zaostřeno VM může kdykoliv diskuzi k článku vypnout.

Součást mediální skupiny Zaostřeno ČR od Matěje Měrtla