FC Velké Meziříčí zvítězilo nad Kroměříží 7:2

FC Velké Meziříčí – SK HS Kroměříž 7 – 2 (3 – 0)

Góly: 2x Simr, Demeter, 1x Smejkal, Bouček, Dolejš – 2x Cupák
ŽK: O – 3 čep, Strašák, Haša
Počet diváků: 267
Sestava domácí: Simandl – Bouček (78. Bublan), Śimáček, Souček (55. Vyskočil), Krejčí – Dolejš, Půža, Smejkal, Śuta (64.Kratochvíl) – Simr na lavičce Invald, trenér Smejkal
Sestava hosté: Šustr – čep, Kašík, Rajnoha, Višněvský – strašák, Stratil (65. Cupák), Silnica, Ferko (Šmerda) – Jeleček, Haša (81. Budín) – na lavičce Hančica, Svoboda – trenér Baďura
Nejlepší hráči Dolejš, Simandl  –  Čep

Utkání se hrálo za velmi pěkného počasí před pěknou diváckou kulisou.

Od úvodního hvizdu převzala iniciativu domácí tým. Hosté působili odevzdaným dojmem. Ve třetí minutě poslal do vápna křižný centr Dolejš, ale Simr trefil jen boční síť hostující branky. V 5 minutě fauloval před velkým vápnem Půža, ale hosté z nařízeného VPK trefili jen zeď domácích. V 11 minutě po rohu Demétera, Simrovu hlavičku vykopávali domácí z prázdné branky. Ve 12 minutě si na centr Dolejše naskočil Simr a bylo 1:0. V 16 minutě proletěl vápnem nikým neatakovaný centr z pravé strany. Ve 20 minutě vyslal kolmičku Simr na dobře naběhnutého Dolejše, ten byl faulován ve vápně a následnou penaltu sám faulovaný neproměnil. Ve 25 minutě Půža vyslal do běhu, krásnou přihrávkou Dolejše ten se protáhl až k brance hostí a poslal přesný centr do nohy Simrovi a bylo 2:0. Ve 31 minutě se zaskvěl parádním zákrokem domácí golman Simandl, když vyškrábl z šibenice VPK hostí. Ve 36 minutě přestřelil z malého vápna branku hostí Krejčí. Ve 40 minutě poslal parádní křižný centr Demeter na Boučka, ten prošel na velké vápno a lobem zvýšil na poločasových 3:0.

Druhý poločas začali lépe hosté. Využili špatných přihrávek domácích a vytvořili si mírný tlak a kopali 4 rohové kopy. V 52 minutě po schrumáži ve vápně hostí hosté hráli rukou a následnou penaltu Demeter proměnil na 4:0. V 60 minutě se zaskvěl po rohovém kopu Simandl. V 66 minutě mohl dát hned po svém vystřídání gól Kratochvíl, ale přestřelil branku hostí. V 72 minutě poslal krásný křižný centr Demeter na Dolejše, ten si míč zpracoval a křižnou střelou zvýšil na 5:0. V 75 minutě dobře zpresoval golmana hostí Smejkal a bylo 6:0. V 84 minutě pokazili Simandlovi čisté konto domácí obránci a po chybě snížil Cupák na 6:1. Hned za minutu po centru Vyskočila se prosadil po druhé Demeter. Na závěrečných hokejových 7:2 snížil opět po chybě obrany po druhé Cupák. Soupeř působil po celý zápas odevzdaným dojmem a domácí si dobře zastříleli.

Vyjádření trenéra Smejkala: Dneska nám to hosté hodně usnadnili. Přesto všechno jsem moc rád, že jsme konečně vstřelili více gólů a na hru našich se dalo i dívat. Je to dobrý impuls před následujícím derby v Třebíči.

Autor: Libor Smejkal