Během úplňkové noci probíhali na velkomeziříčském zámku noční prohlídky

22.5.2016, 15:36 // Rubrika: Zprávy
Během úplňkové noci probíhali na velkomeziříčském zámku noční prohlídky - ZaostřenoVM.com
Foto: Matěj Měrtl

V sobotu 21. května byla v rámci Festivalu muzejních nocí výjimečná možnost spatřit vnitřní prostory velkomeziříčského zámku v nočních hodinách a k tomu ještě za úplňku, kdy se podle jedné z pověstí na zámku zjevuje bílá paní – vévodkyně Eleonora, někdejší majitelka zámku.

Prohlídky ale neprobíhali v klasickém „turistickém“ duchu. Hned ze začátku prohlídky nás přivítal někdejší zámecký pán, který nás provedl zámkem. Dalším setkáním bylo s Maistrem Muzikusem, kde jsme se zaposlouchali do jeho podmanivých melodií. Nechyběl ani šermířský souboj obávaného barona von Mortschlaga s Giacommem di Lambruscem, brnění zakletého rytíře Gastrona nebo věštkyně, která hádala z křišťálové koule a mnoho dalšího!

Po prohlídce zámeckých pokojů jsme zamířili na nádvoří kde proběhlo inkviziční řízení s jednou návštěvnicí noční prohlídky – nikdo upálen nebyl, návštěvnice dostala pouze sirky, ať se upálí doma. Aspoň u toho manžela zahřeje!

Tím se s námi zámecký pán rozloučil a pozval na malé občerstvení.

ZaostřenoVM.com - mediální partner akce

Autor: Matěj Měrtl
Foto: Matěj Měrtl

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Vložené komentáře vyjadřují názor čtenářů a Zostřeno VM za ně nenese žádnou odpovědnost. Komentáře reklamní, urážlivé, vulgární či jinak nevhodné mohou být redakcí smazány. Zaostřeno VM může kdykoliv diskuzi k článku vypnout.

Součást mediální skupiny Zaostřeno ČR od Matěje Měrtla