FC Velké Meziříčí si dovezlo vítezství ze Světlé nad Sázavou

17.5.2016, 22:22 // Rubrika: Sport
FC Velké Meziříčí si dovezlo vítezství ze Světlé nad Sázavou - ZaostřenoVM.com

Muži – B 22. kolo krajského přeboru
FK Bohemia Světlá nad Sázavou – FC Velké Meziříčí B 1:2 (0:0)

Branky: 60. J. Petřík – 50. D. Krčál (p.), 72. L.Liška
Hráči zápasu: M. Křikava – L. Liška, D. Krčál
ŽK: 51. J. Valenta, 76. M. Muzikář – 56. J. Kafka, 90. L. Liška, 90. D. Krčál
Rozhodčí: Kůrka Petr – FRIDRICHOVSKÝ Miroslav, ŠŤASTNÝ Jakub
Počet diváků: 150
FK Bohemia Světlá nad Sázavou: J. Adamec – M. Karel, L. Sobek, J. Valenta, M. Muzikář – L. Dibelka (55. P. Pospíchal), J. Pohnětal, M. Křikava, L. Vodička, L. Rezek- J. Petřík
FC Velké Meziříčí B: R. Kruba – D. Polák (69. A. Vlk), M. Maloušek (77. L. Chalupa), L. Liška, V. Beran, -T. Malec, T. Staněk (65. F. Mužátko), D. Krčál, T. Bublán, J. – Kafka, L. Halámek

Body z dnešního utkání u Sázavky potřebovali hlavně domácí. Ale nebylo to na nich od úvodních moc znát. Po úvodním oťukávání se jako první dostali do šance agilnější hosté. Ve 13. minutě zakončoval ostrou ranou zpoza vápna J. Kafka, branku však netrefil. Krátce nato se sám před domácím brankářem J. Adamcem objevil L. Liška. Hosté měli nadále hodně prostoru a rádi to využívali. Ve 20. minutě dostal do náběhu výbornou nahrávku T. Bublán, postupoval sám, ale Adamec ho dokázal vychytat. Druhá část poločasu se hrála spíše mezi vápny a větší příležitost již nepřišla.

Světlá o přestávce zmobilizovala síly a druhou část začala lépe než tu první. Hned ve 47. minutě rozehrál M. Karel přímák z půlky, míč domácí prodloužili a M. Křikava pohotově pálil. R. Kruba velkou šanci domácích reflexivně vykopl. Domácí nedali a přišel trest. V 50. minutě vyrazil Adamec proti útočníkovi hostů, a že jde do souboje nebezpečně, si patrně uvědomil pozdě. Přibrzdil, ale střetu nezabránil. Pískala se penalta, kterou Daniel Krčál bezpečně proměnil – 0:1. Za deset minut však bylo srovnáno. T. Malec sehrál špatně malou domů, míč ukořistil Jiří Petřík a srovnal na 1:1. Domácí to dočasně posadilo na koně a na chvíli převzali iniciativu, jejich hru oživil i příchod Pospíchala. V 68. minutě je mohl poslat do vedení Křikava a po něm Petřík, ale domácí nebyli dostatečně důrazní a míč do sítě nedotlačili. Velmez nato našel rychlou odpověď. Nejprve přišlo „poslední zvonění“, to když Liška rozezvučel břevno, a pak v 72. minutě složili Benfika maturitu z předmětu – Standardní situace. Dva hráči míč přeskočili, třetí naznačil střelu a ten čtvrtý jej poslal za oklamaného Adamce – 1:2. Ve zbytku utkání se skláři do očekávaného tlaku téměř nedostali, naopak hosté hrozili z rychlých brejků. Vzadu si Meziříčí vše pohlídalo a vcelku zaslouženě zvítězilo.

Vyjádření k utkání:

Petr Munduch, Meziříčí B: Dnes jsme podali velice dobrý týmový výkon. Kluci makali jako jeden muž pod taktovkou mladého Dana Krčála, který byl s Lukášem Liškou těmi rozdílovými hráči zápasu. Po minulém nevydařeném utkání jsme si to v kabině vyříkali a tým se semkl. Jediné co mě trochu mrzí, je lacině inkasovaná branka.

Autor: Petr Munduch
Ilustrační foto: Matěj Měrtl
Štítky:

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Vložené komentáře vyjadřují názor čtenářů a Zostřeno VM za ně nenese žádnou odpovědnost. Komentáře reklamní, urážlivé, vulgární či jinak nevhodné mohou být redakcí smazány. Zaostřeno VM může kdykoliv diskuzi k článku vypnout.

Součást mediální skupiny Zaostřeno ČR od Matěje Měrtla