16.5.2016, 16:51 // Rubrika: Sport
Mladší žáci házené odehráli další turnaj Ligy Vysočiny, tentokrát se střídavými výsledky - ZaostřenoVM.com

V neděli 8. května odehráli mladší žáci házené v Novém Veselí svůj již předposlední turnaj Ligy Vysočiny. Turnaje se kromě obou našich celků zúčastnili obě družstva pořádajícího Sokola Nového Veselí a Sokola Chrudimi. Hrací doba byla první poločas osmiminutová osobní obrana, druhý poločas se hrála klasická házená na 15. minut.

Na tomto turnaji jsme bohužel měli větší množství omluvenek, navíc ve stejném termínu měli svůj turnaj i minižáci, takže jsme se museli obejít bez jejich pomoci.

A-družstvo odehrálo svůj první zápas proti B-družstvu Nového Veselí. Do utkání jsme vstoupili i díky brzkému začátku, hrálo se od 7:30, velmi vlažně a hlavně díky nedůrazné obraně se protrápili k výhře 18:13. Další dvě utkání proti našemu béčku a Chrudimi si kluci připsali vysoké vítězství, kdy většinu branek kluci vstřelili po technické chybě soupeře a rychlém protiútoku. Činili se hlavně dobře hrající Alex Kuřátko a Radek Navrátil na křídlech. V posledním utkání jsme se střetli s celkem Nového Veselí „A“, a jen případné vítězství nás mohlo udržet v boji o celkové vítězství v Lize Vysočiny. Od začátku zápasu se hrála rychlá a pohledná házená se spoustou branek. V prvním poločase při osobní obraně soupeř využil našich dvou vyloučení, a tak jsme ještě byli rádi za výsledek 8:8. Ve druhém poločase nám soupeř, hlavně díky naší velmi prostupné obraně, několikrát odskočil o branku či dvě, ale pokaždé jsme dokázali vyrovnat. Půl minuty před koncem, za stavu 19:19, jsme zkusili hrát osobní obranu, remíza pro nás nic neřešila, ta nám však nevyšla, navíc soupeř nám ještě jednou sebral míč, a tak se po zásluze radoval z vítězství 21:19 a s největší pravděpodobností i z celkového triumfu v Lize Vysočiny. V utkání se velmi dařilo na levé spojce Filipu Mičkovi, střelecky se prosazoval Lukáš Dobejval.

Tentokrát nám turnaj moc nevyšel, v útoku nám nefungovala souhra s pivotem, obrana byla nedůrazná, často i pomalá. Naopak velmi dobře zahráli, hlavně při útočné činnosti křídla, celý tým se snažil o rychlý protiútok, fungovala spolupráce levé spojky s křídlem.

Střelecky a herně tým táhli, Lukáš Dobejval a Filip Mička.

B-tým odehrál nepovedený turnaj, kdy dokázal vyhrát jen „osobku“ proti Chrudimi a pochvalu by zasloužil za výkon proti Novému Veselí „B“ kdy až do konce utkání sahal po bodu. Bohužel velké množství technických chyb, žalostné zakončení ze střední vzdálenosti a velmi prostupná obrana nám zatím nedovolují pomýšlet na větší bodové zisky. Mrzí i malá bojovnost proti oběma „A“ celkům. Máme ještě hodně práce na dalších trénincích.

Velmi dobrý výkon podával Tomáš Rosa, pochvalu zaslouží i s velkou chutí na křídle hrající Jakub Krejčí.

Poděkování patří rodičům, kteří nás jeli na utkání podpořit.