Muzeum Velké Meziříčí se již tuto středu otevře návštěvníkům zdarma!

16.5.2016, 23:48 // Rubrika: Bude se dít
Muzeum Velké Meziříčí se již tuto středu otevře návštěvníkům zdarma! - ZaostřenoVM.com

Bezplatné prohlídky zámku již 18. května!

Muzeum Velké Meziříčí se třetí květnovou středu otevře návštěvníkům zcela zdarma. Důvodem není nic jiného, než tradiční Mezinárodní den muzeí, jehož hlavním cílem je připomenutí funkce a poslání muzeí napříč celou společností. Tento den byl ustanoven Mezinárodní radou muzeí (ICOM) už v roce 1977.

K vidění budou šlechtické salony v prvním patře, připomínající život majitelů zámku a muzejní expozice ve druhém patře, kde se nachází sochařské dílo Jiřího Marka, výstava věnovaná místnímu rodákovi ing. Janu Čermákovi, regionální expozice Ve znamení sedmi per, kubistický nábytek, ornitologická a mineralogická sbírka a výstava Šálek lahodného moku.

Otevřeno bude od 9.00 do 12.00 a od 13.00 do 16.00. Poslední prohlídka odchází vždy hodinu před koncem. V případě školních skupin je třeba se předem objednat na určitou hodinu.

Autor: Muzeum Velké Meziříčí
Foto: Matěj Měrtl

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Vložené komentáře vyjadřují názor čtenářů a Zostřeno VM za ně nenese žádnou odpovědnost. Komentáře reklamní, urážlivé, vulgární či jinak nevhodné mohou být redakcí smazány. Zaostřeno VM může kdykoliv diskuzi k článku vypnout.

Součást mediální skupiny Zaostřeno ČR od Matěje Měrtla