Krajský přebor ve vícebojích

9.5.2016, 18:35 // Rubrika: Sport
Krajský přebor ve vícebojích - ZaostřenoVM.com

V Jihlavě se za krásného slunečného počasí konalo dvoudenní víkendové klání vícebojařů všech kategorií.

Vzhledem k tomu, že se blíží termín konání republikového šampionátu ve vícebojích, využili možnosti startu na našem přeboru kromě závodníků z Vysočiny i atleti z jiných oddílů (AC Sparta Praha, Dukla Praha, TJ Slezan Opava a další).

V kategorii mladších žákyň obsadily v celkovém pořadí Zuzana Rašovská 6. místo (v Kraji Vysočina 5. místo), Tereza Lišková 11. místo (v Kraji Vysočina 10. místo). Tereze Lišková se podařil hod kriketovým míčkem – výkonem 49,79 m se posunula v republikových tabulkách na 6. místo.

V sedmiboji starších žákyň se první den představila i Sára Strnadová (mistryně ČR a vítězka Zimní olympiády dětí a mládeže ČR ve snowboardcrossu). Sára se na svoji hlavní zimní sezonu připravuje jako atletka a disciplíny 1. dne víceboje byly testovacím závodem.

Mike Aminu Abu (starší žák) a Petra Macková (juniorky) absolvovali svůj první víceboj a obsadili v rámci Kraje Vysočina shodně 2. místo.