Starší dorostenci si v závěru sezóny připsali dvě výhry

9.5.2016, 18:23 // Rubrika: Sport

2. liga starší dorost Morava 20. a 21. kolo

Starší dorostenci si v závěru sezóny připsali dvě vítězství a zajistili si tak desáté nesestupové místo v druholigové tabulce.

SKH Polanka nad Odrou – TJ Sokol Velké Meziříčí 29:36 (19:20)

Utkání bylo od začátku velmi vyrovnané. Dominovali především útoky na obou stranách a nebyla nouze o pohledné útočné akce. Do šaten jsme šli s nejtěsnějším vedením 19:20. Začátek druhé půle vyšel na výbornou, když se nám podařilo odskočit na pět branek. Soupeř nic nevzdal a dokázal skóre ještě ve 43. minutě srovnat 25:25. Následně jsme opět odskočili a dovedli utkání do vítězného konce. Střelecky tým táhlo duo Martina Janíček a Filip Svoboda.

7m hody 1/0:2/1, vyloučení 3:4

Sled branek: 1:2, 5:6, 10:12, 14:13,16:19, 19:20, 20:25, 25:25, 27:28, 29:36

Sestava a branky: Vojtěch Drápela, František Kratochvíl –  Martin Janíček (14/1), Filip Svoboda (9), Filip Macoun (6), Michale Ambrož (3), Tomáš Frejlich (2), Tomáš Pažourek (1), Tomáš Blaha (1), Dominik Buchta, Martin Fiala, trenér Ladislav Šidlo, vedoucí družstva Kácal Petr.

TJ Sokol Velké Meziříčí – SK Žeravice 35:32 (17:16)

Proti Žeravicím jsme nastoupili pouze s jedním hráčem na střídání a to bez našich „Zuberských“ opor a i zraněného Tomáše Stupky a nemocného Kamila Babáčka. Tým se dokonale smeknul, hrál s velkou chutí a od začátku jsme si udržovali mírné vedení. Na obou stranách se činili především útoky a obrany zůstávali za očekáváním. Na naší straně to konečně „pálilo“ Tomášům Frejlichovi a Pažourkovi. Do šaten jsme šli s nejtěsnějším náskokem 17:16.

V 39. minutě jsme sice vedli 23:19, ale o dalších osm minut později již bylo srovnáno 25:25. Hráči bojovali, rozstřílel se Martin Fiala a důležité branky přidali Tomáš Blaha s Filipem Macounem. V závěru s vypětím všech sil jsme dokázali odolat tlaku soupeře a dobře ubránili. Důležité zákroky si připsal v brance Franta Kratochvíl a mohli jsme slavit vítězství 35:32.

Kluci podali kolektivní a bojovný výkon, hráli s velkou chutí, za což jim patří pochvala. Škoda, že takovýto výkon přišel až v závěru sezóny. Doufejme, že na něj navážeme v posledním kole ve Velké Bystřici.

7m hody 3/2:0, vyloučení 3:4

Sled branek: 2:1, 5:4, 11:7, 14:13, 17:16, 19:18, 23:19, 25:25, 27:26, 29:29, 31:30, 33:30, 35:32

Sestava a branky: František Kratochvíl –  Filip Macoun (8/2), Tomáš Frejlich (6), Martin Fiala (6), Tomáš Pažourek (6), Tomáš Blaha (6), Dominik Buchta (2), Michale Ambrož (1), trenér Ladislav Šidlo, vedoucí družstva Kácal Petr.