Starší dorostenky se loučily v domácím prostředí porážkou

9.5.2016, 18:12 // Rubrika: Sport

Sobota 7. května
1. liga starší dorostenky Morava
TJ Sokol Velké Meziříčí – DHK Zora Olomouc 9:27 (5:16)

Poslední ligové vystoupení jsme sehráli v domácím prostředí proti aktuálnímu lídru tabulky a úřadujícímu Mistru ČR. DHK Zora Olomouc si roky vybírala nejlepší hráčky ostatních klubů, s těmi pracovala a pak vystupovala pod názvem SCM.

Před zahájením souboje proběhlo poděkování a slavnostní předání upomínkových předmětů triu našich hráček, které věkově v této kategorii končí. Romana Doležalová, Eliška Koudelová a Denisa Janečková pak odehrály svůj poslední dorostenecký zápas. Výrazně fyzicky lépe vybavený soupeř nám toho od úvodního hvizdu rozhodčích moc nedovoloval. Těžko jsme se dostávali přes dobře organizovanou defenzívu Hanaček. Naše útočná souhra utrpěla vážné trhliny, když už v 10. minutě kvůli zranění ramene musela opustit hrací plochu spojka Kateřina Závišková. Pro zbytek týmu to bylo hodně složité a náročné, leč dokud síly stačily, dokázali jsme vzdorovat. S ubíhajícími minutami však na naší straně přibývalo nevynucených chyb v rozehrávce. Výraznější změny k lepšímu nepřinesl ani oddechový čas domácí lavičky. Nepřesná koncovka a místy i netaktická hra přinášela Olomouckým řadu možností k rychlým brejkům. Již v poločase z toho byl výrazný brankový rozdíl. Po přestávce se obraz hry příliš nezměnil. My ve snaze ohrozit soupeřovu branku, jsme často fatálně chybovali a většinou vyšli střelecky naprázdno. Soupeř byl v tomto ohledu daleko efektivnější a po zásluze si odváží plný bodový zisk. Na obou stranách byly výraznými postavami utkání brankářky.

Naší nejlepší hráčkou byla jednoznačně Eliška Koudelová.

Potěšitelné je, že v barvách HK Ivančice si zahrají o titul Mistra ČR v kategorii mladších dorostenek Andrea Rymešová a Kristýna Cahová. Držíme palce!!!!!!!!!!!

Pro většinu našich hráček tímto soubojem končí ligová sezóna. Závěrečnou akcí je již tradičně účast na červnovém turnaji v plážové házené.

Oddílovou snahou je i nadále zachovat pro další soutěžní ročník kategorii dorostenek. Nebude to jednoduchá záležitost, neboť řada našich hráček změní školu i působiště, ale doufáme, že se podaří zabudovat žákyně do výrazně obměněného budoucího dorosteneckého týmu a udržet jeho dostatečnou trénovanost.

Sled branek – 0:1,1:1,1:5,4:6,4:14,5:15,6:20,8:20,8:23,9:24.

7m hody 2/1:4/2, vyloučení 1:2.

Hrály: Blažková Veronika Šabacká Jarmila – Koudelová Eliška(4), Pacalová Lenka(2), Janečková Denisa(1), Závišková Kateřina(1/1), Rymešová Andrea(1), Doležalová Romana, Cahová Kristýna, Špinarová Veronika. Trenéři ing. Vincenc Záviška, mgr. Radka Matušíková.

Pozvánka do sportovní haly „za Světlou“:

Sobota 14. května 9,00 – 14,00 hodin Liga Vysočiny starší žáci
Sobota 21. května 9,00 – 17,00 hodin 6. kolo Žákovská liga – starší žáci

Oddíl házené Tělocvičné jednoty Sokol Velké Meziříčí zve do svých řad chlapce a děvčata narozené 1998 – 2008 se zájmem o pohyb. Pravidelné tréninky dívky pondělí a středa 15,00 – 19,30 hodin, chlapci úterý a čtvrtek 16,00 – 17, 30 hodin ve sportovní hale „za Světlou“.

Autor: Vincenc Záviška, Házená VM
Foto: Jiří Michlíček
Štítky:

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Vložené komentáře vyjadřují názor čtenářů a Zostřeno VM za ně nenese žádnou odpovědnost. Komentáře reklamní, urážlivé, vulgární či jinak nevhodné mohou být redakcí smazány. Zaostřeno VM může kdykoliv diskuzi k článku vypnout.

Součást mediální skupiny Zaostřeno ČR od Matěje Měrtla