FC Velké Meziříčí zvítězilo nad MSK Břeclav 2:0

9.5.2016, 18:03 // Rubrika: Sport
FC Velké Meziříčí zvítězilo nad MSK Břeclav 2:0 - ZaostřenoVM.com

FC Velké Meziříčí – MSK Břeclav 2:0 (1:0)  

Střelci: 16. a 48. Dolejš
Rozhodčí: Mrázek, Batík, Kozubík
FC VM – Invald – Vyskočil (60. Bouček), Šimáček, Souček (84. Bublán), Krejčí – Dolejš, Smejkal, Berka, Šuta (65. Kratochvíl), Demeter – Simr, na lavičce Simandl, trenér Smejkal
MSK Břeclav – Kunický – Košut, Svoboda, Hloch, Simandl, Sycha, Diviš, De Carvalho, Motyčka (46. Netopilík), Wallisch (87. Světlík), Lysoněk, na lavičce  Lešňovský, Presl a Vojtěšek, trenér Dvořák
ŽK: Demeter – Simandl, Diviš, Wallisch
ČK:  
Diváci: 238
Nejlepší hráči: Invald, Dolejš, De Carvalho

Od prvních minut se hrál fotbal nahoru a dolu, převládalo ofenzivní pojetí, ale oběma týmům chyběla hlavně přesnost ve finální přihrávce a přesnost střelby. Ve 2. min našel Petr Dolejš na hranici vápna Radima Šutu, ale tomu se zakončení nepodařilo a trefil obránce hostů. Ve 4. min si to oba jmenovaní zopakovali, míč se dostal do vápna, kde se v pokusu o zakončení nedohodli Eda Smejkal a Robin Demeter. V 5. min se po autovém vhazování dostal k zakončení De Carvalho, Roman Invald jeho pohotovou střelu zachytil. V 6. min se po centru Robina Demetera dostal k odraženému míči Jarda Krejčí, jeho střelu k zadní tyči Kunický vytlačil na rohový kop. V 8. min našel Diviš z rohu osamoceného De Carvalha, jeho povedenou hlavičku směřující do horního rohu brány vyškrábl Roman Invald. Ve 13. min vystihl Robin Demeter malou domů soupeře, přeloboval vybíhajícího golmana ale i bránu hostů. V 16. min našel Petr Dolejš ve vápně Pavla Simra, ten mu míč vrátil a Petr střelou o tyč dostal míč za záda hostujícího golmana 1:0. V 17. min našel Diviš ve vápně Motyčku, ten se snažil na malém vápně uvolnit, ale o míč přišel. Ve 20. min našli hosté naběhnutého De Carvalha, Roman Invald včasným vyběhnutím míč odkopl do bezpečí. Ve 23. min se dostal k zakončení Diviš, bránu však přestřelil. Ve 30. min pronikl do vápna De Carvalho, našel naběhnutého Košuta, který domácího golmana neprostřelil. Ve 31. min zahrál Diviš rohový kop, Roman Invald míč vyrazil, následná střela Simandla šla do boční sítě. Ve 32. min se po centru Robina Demetera dostal k zakončení Eda Smejkal, bránu však přestřelil. Ve 36. min se domácí po střele Petra Dolejše a teči Pavla Simra radovali z druhého gólu, ale praporek pomezního jejich radost překazil. Ve 38. min se probil do vápna Pavel Simr, jeho střela však postrádala přesnost. Ve 41. min nebezpečný průnik Motyčky zastavil Milan Souček. Ve 42. min rozehrál Diviš přímý kop, míč však zachytil Roman Invald a tak do kabin odcházeli spokojenější domácí.

Druhý poločas již mnoho fotbalové krásy nenabídl. Hosté se sice snažili o změnu skóre, ale v cestě jim stála vlastní zbrklost a nepřesnost. Domácí v úvodu zahrozili, když po rohu Petra Dolejše hlavičkoval vedle brány Milan Souček. Ve 48. min hledal Robin Demeter pře bránou Pavla Simra, ten na míč nedosáhl, ale na zadní tyč nabíhající Petr Dolejš míč trefil přesně a s pomocí tyče dostal podruhé v utkání míč za brankovou čáru 2:0. V 50. min si na rohový kop Petra Dolejše naskočil Pavel Simr, ale trefil náruč Kunického. V 53. min si to jmenovaní zopakovali, hlavička domácího kanonýra byla mnohem nebezpečnější, ale Kunický míč reflexivně vyrazil. V 67. min přímý kop Diviše Roman Invald vyrazil, dorážka De Carvalha bránu minula. V 69. min našel Lukáš Berka na vápně volného Michala Boučka, ten však bránu z dobré pozice minul. V 76. min se dostal k zakončení Diviš, domácí bránu překopl. V 79. min našel Petr Dolejš ve vápně Honzu Šimáčka, jeho tvrdou hlavičku pod břevnu vytlačil Kunický na rohový kop. V 80. min se na malém vápně uvolnil Pavel Simr, bránu však minul. V 82. min nebezpečně vystřelil Simandl, tečovaná střela domácí bránu těsně minula.  V 85. min se po rychlém brejku ocitl ve vápně Robin Demeter, jeho střela na zadní tyč však postrádala přesnost. A tak si domácí hráči připsali 3 body a získali klid do závěru soutěže.

Vyjádření trenéra: Po dvouzápasové mizérii jsme dnes předvedli zlepšený herní výkon. Důrazný pohovor s hráči po utkání s Vyškovem a návrat kapitána do sestavy byly základními kameny našeho dnešního vítězství. Rád bych dnes vyzdvihnul dobrý výkon našeho golmana a pracovitost střelce našich obou branek. Byl bych rád, aby dnešní výsledek byl pozvánkou pro naše fanoušky do dalších utkání.

Autor: Jaroslav Mynář, FC Velké Meziříčí
Ilustrační foto: Matěj Měrtl
Štítky:

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Vložené komentáře vyjadřují názor čtenářů a Zostřeno VM za ně nenese žádnou odpovědnost. Komentáře reklamní, urážlivé, vulgární či jinak nevhodné mohou být redakcí smazány. Zaostřeno VM může kdykoliv diskuzi k článku vypnout.

Součást mediální skupiny Zaostřeno ČR od Matěje Měrtla