FC Velké Meziříčí B – FC Chotěboř

9.5.2016, 17:50 // Rubrika: Sport
FC Velké Meziříčí B – FC Chotěboř - ZaostřenoVM.com

Muži – B 20. kolo krajského přeboru
FC Velké Meziříčí B – FC Chotěboř 0:3 (0:1)

Branky: 18. M. Moravec, 47. M. Odvářka, 72. L. Dvořák
ŽK: 34. D. Krčál, 63. L. Liška, 83. L. Halámek – 83. P. Hanousek, 90. O. Šimon.
ČK: 83. M. Pech
Rozhodčí: NIEDERLE Zdeněk – ŠŤASTNÝ Jakub, ŠRÁMEK Zdeněk
Počet diváků: 60
Hráči zápasu: R. Šuta, R. Demeter
FC Velké Meziříčí B: R. Kruba – D. Polák, M. Maloušek, L. Liška (77. P. Svoboda), H. Ráček, M. Bouček, T. Staněk (67. F. Mužátko), D. Krčál, T. Bublán, A. Vlk (70. M. Pech), L. Halámek
FC Chotěboř: T. Dobrovolný  – O. Bělovský (79. M. Somerauer), L. Filipský, P. Ďoubal, O. Šimon, M. Odvářka, M. Moravec, L. Dvořák, P. Chlad (75. P. Hanousek), J. Hlaváček, J. Hlaváček (87. M. Málek)

Domácí se svým mladým týmem nevstoupili do zápasu příliš aktivně, což jakoby předznamenalo průběh utkání. Hned v 1. minutě našel L. Dvořák ideálně P. Chlada, který sice R. Krubu překonal, ale na brankové čáře zasáhl M. Maloušek a míč odkopnul. Hosté byli i nadále aktivnější a další jejich šance přišla v 13. minutě. Chlad s Dvořákem si úlohy prohodili, Chlad nabíjel a Dvořák pálil nad. Pak se přece jen probudili domácí a vypracovali si územní převahu, korunovanou sérií šesti rohů. Ty však Velmez zahrál prachmizerně a šance se nezrodila. Lépe hrající Chotěboř se prosadila v 18. minutě. Domácí špatně přistoupili k hostujícím hráčům a Dvořák s Milošem Moravcem šli na jediného obránce. Prvně jmenovaný oslovil druhého a ten poslal hosty do vedení – 0:1. Následně se hrálo mezi vápny, více ve hře byli však hosté. Přesto se Meziříčí mohlo dočkat vyrovnání. Ve 28. minutě se po nákopu Malouška dostal k hlavičce M. Bouček, jehož pokus skončil na tyči.

Do druhé části vstoupili domácí stejně špatně, jako do té první. Po špatném odkopu domácí obrany, který skončil na prvním chotěbořském hráči, se k míči dostal Martin Odvářka a navýšil ve 47. minutě hostující náskok na 0:2. Rychlá branka posadil Chotěboř ještě více na koně a mladíci v řadách domácích si nevěděli rady. Definitivní pojistka přišla pro hosty v 72. minutě. Po hrubé chybě domácích ve středu hřiště se po ukázkové střele radoval Luboš Dvořák – 0:3. Chotěboř pak hru kontrolovala a domácí do ničeho nepustila. Nezkušení mladíčci, které trenér Petr Munduch vyzkoušel, se zapsali do statistik pouze červenou kartou, kterou uviděl v 83. minutě až příliš motivovaný Matyáš Pech. Hosté si tak odvezli všechny body po výhře 3:0.

Vyjádření k utkání

Petr Munduch, V. Mezičí B: Řekli jsme si, že až budeme bodově v klidnějších vodách, tak vyzkoušíme naše dorostence. Ta chvíle přišla dnes a oni si mohli poprvé osahat dospělý fotbal. Z tohoto pohledu ten zápas splnil svůj účel. Fakticky však vzato jsme sehráli nejhorší zápas jara a po zásluze odešli poraženi. Pokud máme v zápasech bodovat, tak musíme vyprodukovat více než jednu střelu na bránu!

Autor: Petr Munduch
Ilustrační foto: Matěj Měrtl
Štítky:

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Vložené komentáře vyjadřují názor čtenářů a Zostřeno VM za ně nenese žádnou odpovědnost. Komentáře reklamní, urážlivé, vulgární či jinak nevhodné mohou být redakcí smazány. Zaostřeno VM může kdykoliv diskuzi k článku vypnout.

Součást mediální skupiny Zaostřeno ČR od Matěje Měrtla