FC Velké Meziříčí opět bez výhry - ZaostřenoVM.com

FC Velké Meziříčí – MSK Vyškov 0 – 3 (0 – 2 )

Hlavní rozhodčí: Mikyska
Góly: 2 x Lahodný, Lička
ŽK: Demeter, Berka – Lahodný, Lička
Počet diváků: 188
Sestava domácí: Simandl – Vyskočil, Šimáček, Souček, Bouček – Dolejš (83.Mužátko), Berka, Šuta, Smejkal (68. Kratochvíl), Demeter (Krčál), – Simr, na lavičce brankař Krůba, Trenér Smejkal
Sestava hosté: Kotlar – Hodinář, Holub, Stříž, Krejčí – Lička (85.Netopil), Urbančok, Jeřábek, Novotný (39.Přerovský) – Němeček, Lahodný

Průběh utkání: Utkání se hrálo za velmi chladného počasí. My jsme museli opět udělat dvě změny v sestavě a to za vyloučeného Jardy Krejčího a zraněného Invalda Romana. Věděli jsme, že soupeř hraje velmi disciplinovaný a účelný fotbal.

Ve 3 minutě utkání předvedl individuální akci Dolejš, ale jeho střela letěla daleko mimo branky. Hosté poprvé vystřelili v 8 minutě a byl z toho rohový kop. V 16 minutě se opět po autovém vhazování dostal do pološance Dolejš, ale hostující obrana ho odzbrojila. V 16 minutě vystřelil jedovatou střelu nad naši branku Lička. V 19 minutě po zmatcích v naší obraně hosté těsně minuly naši branku. Ve 20 minutě došlo k jednoduché ztrátě balonu na středu hřiště. Hosté poslali kolmý centr do našeho vápna, ten Lička přiklepl na úplně volného Lahodného a ten otevřel skóre na 0–1. Po standartní situaci Demetera hlavičkoval nad branku hostí Bouček. V 25 minutě Demeterův centr na Dolejše zachytil brankář Kollár. Po krásné moderní kombinaci v 26 minutě na jeden dotek ve středu hřiště hosté přehráli naše stojící hráče a Lička střelou zvýšil na 0–2. V těchto chvílích byli hosté jednoznačně lepším týmem a dělali si na hřišti co chtěli. Ve 29 minutě chytl tutovku Ličky Simandl. Ve 34 minutě po centru vyskočila hlavičkoval nad branku hostí Simr. V 37 minutě ztratil zbytečně míč Smejkal, ale Urbančok těsně minul naši branku. Ve 41 minutě trefil po kombinaci Vyskočila s Demeterem Simr hlavou břevno.

Druhý poločas až na malý úsek měli opět ve vlastní režii dobře hrající hosté. Z domácích hráčů, kteří špatně kombinovali, lehce a často ztráceli míče si dělali kuželky. V 50 minutě opět domácí obrana nechala na velkém vápně úplně volného Lahodného a ten dal svůj druhý hezký gól. V 62 minutě se dostal do tutové šance Urbančok, ale Simandl ho vychytal. V 74 minutě opět Urbančok vystřelil těsně vedle branky domácích. V 83. minutě opět domácí obrana dělá zbytečnou chybu, ale Lahodný netrefil branku. Hostující tým vyhrává zcela zaslouženě.

Vyjádření trenéra: Pokud kluci nebudou dodržovat pokyny, které si před utkáním dáme těžko něco změníme. Když za celý zápas netrefíme branku hostí těžko vyhrajeme. Soupeř nás přehrál ve všech činnostech a dal nám lekci z bojovnosti, byl minimálně o dvě třídy lepší. Osobně bych chtěl poděkovat všem fanouškům, kteří přišli na utkání a ještě nám fandili. Bohužel naši hráči je zklamali svým přístupem k utkání a samozřejmě i výsledkem.

Autor: Libor Smejkal
Ilustrační foto: Matěj Měrtl