Mladší žáci házené úspěšní jen z poloviny

3.5.2016, 21:52 // Rubrika: Sport
Mladší žáci házené úspěšní jen z poloviny - ZaostřenoVM.com

V sobotu 30. dubna jsme odehráli další, v pořadí již třetí jarní kolo Ligy Vysočiny mladších žáků.

Turnaj pořádal náš oddíl a oba naše celky za soupeře přivítali družstva Chrudimi, Havlíčkova Brodu a Ledče nad Sázavou. Hrací doba byla první poločas povinná osobní obrana na osm minut, ve druhém poločase bez omezení na patnáct minut.

A-družstvo odehrálo další povedený turnaj. Ze všech zápasů odešlo vítězně. Nejtěžší utkání kluci odehráli proti Havlíčkovu Brodu. Po vyrovnaném prvním poločase, jsme ve druhé půli, za stavu 9:6 nedokázali soupeři, hlavně díky nedůraznému zakončení, brankově odskočit a ze zápasu jsme dělali zbytečné drama. Naštěstí se dařilo na obraně, soupeři jsme dali několik branek z rychlého útoku a zápas dovedli do vítězného konce.

Celkově můžeme výkon na turnaji hodnotit pozitivně, kluci se snažili hrát kolektivně, využívali rychlý protiútok. V postupném útoku byla vidět zlepšená souhra dvojic. Ale co by nás na dalším turnaji v Novém Veselí mohlo mrzet, byla občas laxní obrana, nedůrazné zakončení a i přihrávky by mohly být přesnější. Herně a střelecky tým táhli Lukáš Dobejval a Filip Mička. Velmi dobře zahrál na pravé spojce Jaroslav Požár a v brance podával spolehlivé výkony Lukáš Deraha. Pozitivní určitě je, že všichni hráči dali branku. Po tomto turnaji si A-družstvo upevnilo druhou příčku v tabulce a před posledními dvěma turnaji je stále ve hře o celkové prvenství v Lize Vysočiny.

B-družstvo odehrálo výsledkově slabší turnaj, kdy dokázalo porazit jen celek z Ledče nad Sázavou. Bodovat mohlo ještě proti týmu Chrudimi, ale velmi slabá produktivita při střelbě ve druhém poločase rozhodla o tom, že body nakonec bral náš soupeř. Kluky je ale nutné pochválit za velmi dobrou hru při osobní obraně, kdy prohráli jen s naším A-družstvem, snahu o rychlý protiútok, kdy většinu akcí rozehrával dlouhými výhozy velmi dobře chytající Tomáš Kučera. Naopak nás tentokrát trápila slabá souhra s pivotem a špatná střelba ze střední vzdálenosti. Na tréninku se budeme muset na tyto činnosti více zaměřit. Herně a střelecky tým drželi Lukáš Dobrovolný, Robin Koudela a Tomáš Rosa.

Výsledky:

Sokol Velké Meziříčí „A“ – Sokol Velké Meziříčí „B“ – 19:2 (7:0)
Sokol Velké Meziříčí „A“ – TJ Kovofiniš Ledeč n. S. – 19:7(8:2)
Sokol Velké Meziříčí „A“ – Sokol Chrudim – 15:4 (9:2)
Sokol Velké Meziříčí „A“ – Jiskra Havlíčkův Brod – 15:7 (7:4)
Sokol Velké Meziříčí „B“ – Sokol Chrudim – 9:10 (6:5)
Sokol Velké Meziříčí „B“ – Kovofiniš Ledeč n. S. – 20:9 (9:3)
Sokol Velké Meziříčí „B“ – Jiskra Havlíčkův Brod – 8:18 (5:5)

Hráli: 

A-tým: Deraha Lukáš, Dobejval Lukáš, Horký Adam, Mička Filip, Borkovec Jakub, Navrátil Radek, Kuřátko Alex, Chalupa Martin, Kučera Tomáš, Strýček Jakub, Požár Jaroslav.

B-tým: Kučera Tomáš ml., Trifanov Matěj, Klapal Štěpán, Kocourek Radim, Rosa Tomáš, Koudela Robin, Dobrovolný Lukáš, Švihálek Filip, Požár Marek, Krejčí Jakub, Čermák Jiří, Kotouček Pavel.

Trenéři: David Stoklasa, Pavol Živčic.

Autor: David Stoklasa
Foto: David Stoklasa
Štítky:

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Vložené komentáře vyjadřují názor čtenářů a Zostřeno VM za ně nenese žádnou odpovědnost. Komentáře reklamní, urážlivé, vulgární či jinak nevhodné mohou být redakcí smazány. Zaostřeno VM může kdykoliv diskuzi k článku vypnout.

Součást mediální skupiny Zaostřeno ČR od Matěje Měrtla