Dnešním dnem začal maraton státních maturit

2.5.2016, 18:16 // Rubrika: Zprávy
Dnešním dnem začal maraton státních maturit - ZaostřenoVM.com

Dnes dopoledne začal i na Vysočině jarní maraton státních maturit. Jako první byl v 8:00 hodin na programu test z matematiky a ve 13:00 hodin slohová práce z angličtiny.

Didaktický text i písemná práce z povinné češtiny přijde na řadu zítra. „Povinná maturita se v Kraji Vysočina týká 3229 žáků čtyřletých maturitních oborů,“ informovala Jana Fialová, radní Kraje Vysočina pro oblast školství, mládeže a sportu.

Ve středu se píše didaktický test z angličtiny a písemky z ostatních cizích jazyků. Na čtvrtek jsou naplánovány testy z jazyků z výjimkou angličtiny. Výsledky testů se žáci od vedení škol dozví za týden 16. května. Později, ale před začátkem ústních maturit dané třídy, budou ředitelům poskytnuty výsledky písemných prací. Ústní zkoušky v rámci státních maturit i profilové zkoušky organizované jednotlivými školami se mohou konat od 16. května do 10. června. Termíny vypisují ředitelé škol. Celkové výsledky státních maturit budou k dispozici nejpozději v polovině června.

Autor: tisková zpráva Kraje Vysočina
Ilustrační foto

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Vložené komentáře vyjadřují názor čtenářů a Zostřeno VM za ně nenese žádnou odpovědnost. Komentáře reklamní, urážlivé, vulgární či jinak nevhodné mohou být redakcí smazány. Zaostřeno VM může kdykoliv diskuzi k článku vypnout.

Součást mediální skupiny Zaostřeno ČR od Matěje Měrtla