Filipojakubská noc se na Vysočině obešla bez větších požárů

1.5.2016, 21:44 // Rubrika: Zprávy
Filipojakubská noc se na Vysočině obešla bez větších požárů - ZaostřenoVM.com

V průběhu Filipojakubské noci nezasahovali hasiči na Vysočině u žádného požáru, který by měl přímou souvislost s tradičním pálením čarodějnic. Celkově byl ale včerejší den pro vysočinské hasiče náročný. Od včerejší sedmé hodiny ranní do dnešní sedmé hodiny ranní zasahovali hasiči v kraji celkem u 31 událostí, z toho u dvanácti požárů. Ve většině případů se jednalo o požáry suché trávy a lesní hrabanky. Nejnáročnějšími zásahy byly včera požár rodinného domu v Havlíčkově Brodě a požár části lesa a trávy v katastru obce Chlum na Třebíčsku. Třikrát v průběhu večera a noci hasiči vyjeli na místa, kde se pálila vatra a toto pálení nám nebylo předem ohlášeno. K domnělým požárům hasiči zamířili do Měřína, Rodkova a také na ulici Havlíčkova v Jihlavě

K požáru verandy a střechy rodinného domu na ulici U Pekárny v Havlíčkově Brodě vyjeli hasiči v 12,34 hod. Třem desítkám hasičů se podařilo dostat požár pod kontrolu po půl hodině intenzivního hašení. Hasiči následně rozebrali požárem zasažené konstrukce domu a dohasili jednotlivá ohniska hoření. Při požáru ani samotném zásahu se nikdo nezranil. Požár za sebou zanechal majetkovou škodu ve výši jeden milion korun. Příčina požáru se nadále vyšetřuje. U požáru zasahovaly jednotky profesionálních hasičů ze stanic v Havlíčkově Brodě a Ledči na Sázavou společně s jednotkami sborů dobrovolných hasičů z Havlíčkova Brodu – Perknova, Mírovky a jednotkou HZS SŽDC Havlíčkův Brod. Hasiči svým zásahem uchránili majetek za pět milionů korun.

Nedostatečně zajištěné ohniště zapříčinilo požár trávy a části lesa v katastru obce Chlum na Třebíčsku. Požár byl hasičům ohlášen v 16,21 hod a na místo události vyjela jednotka profesionálních hasičů ze stanice Třebíč společně s jednotkami sborů dobrovolných hasičů z Kamenice, Chlumu, Čechtína, Brtnice, Radošova, Přibyslavic a obce Kouty. Požár, který zasáhl plochu 120×60 metrů, se hasičům podařilo zlikvidovat po hodině hašení. Majiteli lesa vznikla požárem škoda ve výši 20 tisíc korun.

Autor: Kpt. Ing. Bc. Petra Musilová – tisková mluvčí
Ilustrační foto

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Vložené komentáře vyjadřují názor čtenářů a Zostřeno VM za ně nenese žádnou odpovědnost. Komentáře reklamní, urážlivé, vulgární či jinak nevhodné mohou být redakcí smazány. Zaostřeno VM může kdykoliv diskuzi k článku vypnout.

Součást mediální skupiny Zaostřeno ČR od Matěje Měrtla