Starší žáci v domácím prostředí vybojovali dva body na turnaji pátého kola Žákovské ligy

26.4.2016, 19:48 // Rubrika: Sport
Starší žáci v domácím prostředí vybojovali dva body na turnaji pátého kola Žákovské ligy - ZaostřenoVM.com

V neděli 24. dubna hostil náš oddíl 5. kolo Žákovské ligy starších žáků. V prvním utkání jsme se střetli s týmem STM Olomouc, která je výkonnostně na naší úrovni a tak jsme se chtěli poprat o dva body do tabulky ŽL. V divoké přestřelce, kdy se ani jednomu týmu nedařilo bránit útočné snahy soupeře, se přelévalo skóre z jedné strany na druhou. V závěru jsme dokázali brankově odskočit. Kluci zvládli takticky velmi dobře závěr utkání a mohli jsme slavit výhru v poměru 30:29. V druhém utkání jsme nestačili na tým Lovosic, který předváděl velmi dobrou hru spojek a souhru s pivotem. Kluci hráli s chutí a i přes vyšší prohru (21:32) jsme odehráli pohledné utkání. Ve třetím zápase jsme narazili na Duklu Praha I. Což byl největší favorit tohoto turnaje, který se pere o medaile v celé ŽL. Po ustrašeně odehraných prvních pěti minutách jsme za stavu 1:4 museli brát oddechový čas. Pak se kluci rozstříleli a zdárně jsme s Duklou drželi krok. Ještě tři minuty před koncem jsme sahali po vyrovnání, bohužel jsme neproměnili a navíc jsme museli čelit přesilovce. Soupeř závěr zvládl velmi zkušeně a nakonec jsme podlehli 20:25. V závěrečném utkání proti družstvu HK Kopřivnice neměli kluci mnoho sil a podlehli jsme vysokým rozdílem 16:35.

Opět jsme odehráli velmi kvalitní turnaj, kde jsme dokázali porazit soupeře na naší úrovni. S ostatními soupeři jsme sice prohráli, ale zvlášť proti Dukle jsme zahráli velmi kvalitní utkání. Opět nás trápil především kvůli nemocem úzký kádr, což na takto náročném turnaji je velmi znát. Stále máme na čem pracovat, především zpřesnit střelbu z křídelních prostor a celkově zlepšit souhru křídlo-spojka. Na tomto turnaji se tolik nedařila souhra s pivotem, kterou budeme dále rozvíjet. Pozitivní byla zlepšená hra v početní výhodě, na které jsme zapracovali. Na spojkách byla vidět velká chuť do střelby, což je pozitivní a i když to vždycky nevyjde, nebojí se do střelby chodit dál. Velmi dobrý turnaj jak střelecky tak herně odehrál Vojta Svoboda.

Nyní nás čeká volný víkend a pak následují dva turnaje Ligy Vysočiny v Dolní Cerekvi a Velkém Meziříčí a 21. května opět pořádáme závěrečný turnaj Žákovské ligy.

Sestava a branky: Roman Juhoš – Vojtěch Svoboda (31), Štěpán Fiala (26), Jan Hnízdil (9), Petr Kavka (8), Jakub Benda (7), Alex Cerkal (6), Alex Kuřátko (1), Radek Navrátil, trenéři Ladislav Šidlo a Petr Kavka.

Výsledky:

VM – STM Olomouc 30:29 (15:13)
VM – HK FCC Město Lovosice 21:32 (8:17)
VM – Dukla Praha I. 20:25 (11:13)
VM – KH Kopřivnice 16:35 (8:18)
Autor: Ladislav Šidlo
Foto: Jaroslav Hugo
Štítky:

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Vložené komentáře vyjadřují názor čtenářů a Zostřeno VM za ně nenese žádnou odpovědnost. Komentáře reklamní, urážlivé, vulgární či jinak nevhodné mohou být redakcí smazány. Zaostřeno VM může kdykoliv diskuzi k článku vypnout.

Součást mediální skupiny Zaostřeno ČR od Matěje Měrtla