Neděle – 24. dubna 2016
1. liga žen – 19. kolo
DHK Baník Most B – TJ Sokol Velké Meziříčí 23:25 (13:14)

Do Mostu, na palubovku poslední celku, jsme zajížděly v hodně omladěné sestavě bez zkušených spojek. Ovšem mladé hráčky podaly bojovný výkon a mohly se tak radovat z plného zisku bodů.

Vstup do utkání nám vyšel na výbornou. Během prvních třech minut jsme se ujaly vedení 0:4. Velký podíl na tom měla Iva Závišková, která začala velice dobře, ovšem již v 15. minutě se zranila a my tak musely dohrávat bez naší nejlepší střelkyně. V první části poločasu fungovala dobře obrana, ale po prostřídání a několika technických chybám jsme dovolily soupeřkám se více dostat do hry. Naše střelba byla hodně laxní a obrana si nerozuměla při hře na dva pivoty. I to byl důvod, proč po poločase svítilo na ukazateli skóre 13:14.

Pokyny do druhého poločasu byly jasné. Zatažená obrana 0-6, větší bojovnost a také posunutí Katky Hegrové na rozehrávku. A právě tento krok se ukázal jako rozhodující. Katka společně s Denisou Hladíkovou výborně bránily střed obrany, a když k tomu v brance Marcela Babáčková přidala několik výborných zákroků, byl základ k výhře položen. V útoku hráčky začaly více nabíhat a hned z toho bylo několik povedených akcí. Tyto akce často zakončovala Katka Hegrová, která celkem vsítila 11 branek! Bohužel jsme se ke konci zápasu nevyhnuly hluché pasáži, kdy jsme vyprodukovaly několik technických chyb a soupeřkám tak dovolily zkorigovat skóre na konečných 23:25.

Holky je třeba pochválit za bojovnost hlavně ve druhé půli zápasu. I přes poslední naše tři porážky jsme ukázaly, že se stále chceme „prát“ o co nejlepší umístění. V tomto zápase velkou měrou zasáhly i dvě věkově starší dorostenky, u kterých je viděn dobrý herní příslib do budoucna.

První květnovou neděli zajíždíme na palubovku Jindřichova Hradce, kde nás čeká soupeř z konce tabulky, který nám body nedá zadarmo. Naše hráčky ale chtějí zvítězit a upevnit si tak postavení na začátku prvoligové tabulky.

7m hody 2/2:2/3, vyloučení 2:2, diváků 85

Sled branek: 0:4, 1:6, 3:7, 6:10, 9:13, 13:14, 14:18, 16:21, 18:23, 20:25, 23:25

Sestava a branky: Jana Šidlová, Marcela Babáčková – Kateřina Hegrová (11/1), Lucie Zbožínková (6/1), Iva Závišková (4), Michaela Homolová (2), Romana Doležalová (1), Denisa Hladíková (1), Kristýna Necidová, Diana Svobodová, Denisa Janečková, trenérka Radka Matušíková

Autor: Jana Šidlová, házená VM