FC Velké Meziříčí B a FC Slavoj Žirovnice

25.4.2016, 08:47 // Rubrika: Sport
FC Velké Meziříčí B a FC Slavoj Žirovnice - ZaostřenoVM.com

Muži – B 19. kolo krajského přeboru
FC Velké Meziříčí B – FC Slavoj Žirovnice 1:0 (0:0)

Gol: 46. V. Beran
Rozhodčí: KUČERÍK Milan – MÜLLER Jiří, RYGL Luboš
ŽK: 77. L. Liška, 85. D. Krčál – 14. F. Vilímek, 65. M. Pokorný, 82. D. Rozporka
Diváků: 40
FC Velké Meziříčí B: R. Kruba  – D. Polák, L. Liška  (81. T. Staněk), H. Ráček, V. Beran (83. V. Bradáč), T. Malec, D. Krčál, T. Bublán, M. Souček  (46. M. Maloušek), J. Kafka, L. Halámek
FC Slavoj Žirovnice: D. Švec  – M. Pokorný  (69. V. Staněk), J. Vodáček, J. Svoboda, P. Houška, V. Hadrava, M. Kubík, F. Vilímek, T. Houška, V. Cajz  (63. D. Rozporka), T. Knotek
Hráči zápasu: H. Ráček , D. Krčál – D. Rozporka

Domácí Benfika nastoupila do utkání s velkým odhodláním potvrdit dvě poslední výhry. Od začátku hrála aktivně a snažila se určovat tempo hry. Jenže po celý první poločas narážela na velice dobře presující Žirovnici. Ta napadala domácí rozehrávku hluboko na domácí polovině a nedala tak Velmezu prostor ke kombinační hře. Hosté byli díky tomu prvních dvacet minut lepším týmem, ale větší šanci si nedokázali připravit. Domácí se k ohrožení žirovnické branky poprvé dostali až ve 27. minutě. Z dálky napřáhl H. Ráček a jeho utěšená rána skončila na tyči Švecovi svatyně.  Pak se čekalo na další příležitost do minuty pětatřicáté. V té T. Bublan zatáhl míč po pravé straně a předložil balón D. Polákovi, jenž však branku netrefil.  Hosté si svoji největší příležitost schovali na 43. minutu. Po dobrém uvolnění šel V. Cajz sám na brankáře Krubu, ten však dobrým vyběhnutím šanci zmařil. Zbývající minuty se odehrály mezi vápny.

Benfika do druhé půle částečně přeskupilo řady a vlítlo do ní jako uragán. Hned ve 46. minutě poslal agilní Bublan centr do vápna, kde jej volný Vlastimil Beran uklidil do branky – 1:0. Rychlý úvod hosty zmrazil a za delší konec tahali nadále domácí. V 56. minutě se po několika závarech hnal sám na Švece L. Liška, leč neuspěl. Hned za dvě minuty se po narážečce Lišky a Krčála zachvělo břevno hostující branky. Nevyužité šance mohli domácí mrzet. Přišel totiž přímý kop Žirovnice, míč si na zadní tyči našel M. Pokorný, avšak jeho 100% šance skončila na boční síti! To opět probudilo domácí. V 77. minutě utekl opětovně Bublan, dal po sebe a Beran pálil vedle. Další zátěžovou zkoušku brankové konstrukce předvedl v 71. minutě domácí Ráček, který zpoza vápna orazítkoval břevno. Hosté se v závěru snažili o vyrovnání, ale vyhlášená pozorná obrana Velmezu toho moc nepřipustila. Až v 90. minutě mohli hosté srovnat. Po dobrém nákopu za obranu a drobné chybě M. Malouška  šel sám na Krubu V. Staněk. Útočník hostů se však v zakončení ukvapil a z vápna pálil nad. Domácí tak dovedli zápas k výhře 1:0.

Vyjádření k utkání

Petr Munduch, V. Meziříčí B: Soupeř nás v první půli překvapil svojí aktivitou a dobrou hrou. Žirovnice rozhodně nepředvedla špatný výkon a za první poločas by si bod asi zasloužila. My jsme po změně stran předvedli zlepšený výkon a dokázali zápas rozhodnout. Měli jsme však přidat i druhou branku, šancí jsme na to měli dost a v závěru jsme toho málem litovali, když hosté měli v 90. minutě vyloženou příležitost vyrovnat!

Autor: Petr Munduch
Ilustrační foto: Matěj Měrtl
Štítky:

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Vložené komentáře vyjadřují názor čtenářů a Zostřeno VM za ně nenese žádnou odpovědnost. Komentáře reklamní, urážlivé, vulgární či jinak nevhodné mohou být redakcí smazány. Zaostřeno VM může kdykoliv diskuzi k článku vypnout.

Součást mediální skupiny Zaostřeno ČR od Matěje Měrtla