Noční prohlídky zámku tentokrát za svitu úplňku

21.4.2016, 18:07 // Rubrika: Bude se dít
Noční prohlídky zámku tentokrát za svitu úplňku - ZaostřenoVM.com
Foto: Matěj Měrtl

Návštěvníky velkomeziříčského zámku čeká zajímavá podívaná. Budou pro ně připraveny Noční prohlídky zámku, které se každoročně konají v rámci Festivalu muzejních nocí, avšak s tím rozdílem, že tentokrát spadají na úplňkovou noc. Za té se totiž podle jedné z pověstí na zámku zjevuje bílá paní – vévodkyně Eleonora, někdejší majitelka zámku. Zda ji návštěvníci zahlédnou či nikoliv, nechť posoudí sami.

Faktem zůstává, že je zde uvítá zámecký pán, setkají se např. s Maistrem Muzikusem a zaposlouchají se do jeho podmanivých melodií, narazí na brnění zakletého rytíře Gastona, zhlédnou šermířský souboj obávaného barona von Mortschlaga s Giacommem di Lambruscem, či vyslechnou legendu o přízraku hříšnice. Milovníci tajemna jistě ocení věštkyni hádající z křišťálové koule. A jelikož se blíží čas čarodějných rejů, neopomenuta bude i inkvizice, probíhající na nádvoří.

Noční prohlídky zámku se konají v sobotu 21. 5. 2016 od 19 hodin, následují v každou celou hodinu, poslední prohlídka vychází hodinu před půlnocí. Rezervace je možná od 2. 5. 2016 na telefonním čísle 778 777 169. Vstupné: dospělí 40 Kč, děti 20 Kč. Těšíme se na vaši návštěvu!

Autor: -muz-dc
Ilustrační foto: Muzeum Velké Meziříčí

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Vložené komentáře vyjadřují názor čtenářů a Zostřeno VM za ně nenese žádnou odpovědnost. Komentáře reklamní, urážlivé, vulgární či jinak nevhodné mohou být redakcí smazány. Zaostřeno VM může kdykoliv diskuzi k článku vypnout.

Součást mediální skupiny Zaostřeno ČR od Matěje Měrtla