Další úspěch házenkářských minižáků

21.4.2016, 17:26 // Rubrika: Sport
Další úspěch házenkářských minižáků - ZaostřenoVM.com

O víkendu 16. – 17. 4. se konal v Praze v Břvích kvalitní dvoudenní turnaj v miniházené 4+1 Hostivice Cup 2016. Turnaje se účastnilo celkem osm družstev a samozřejmě mezi nimi byli i házenkáři ze střediska volného času Dóza Velké Meziříčí. Turnaj se hrál nejspravedlivějším způsobem a to systémem každý s každým. Jedno utkání se hrálo 2×10 minut.

Sobota

Ihned po příjezdu jsme nastoupili k utkání proti Plzní, poslední dobou máme problémy „zapnout“ už v prvním utkání, ale se soupeřem jsme se už jednou potkali a věděli jsme tedy, jak se na něj nachystat. Kluci plnili pokyny bezvadně a po pár minutách bylo o vítězi rozhodnuto. Konečný výsledek byl 26:3 pro VM.

Ve druhém utkání nás čekal soupeř jiného kalibru a to celek Jičínu A. Tento soupeř je velice kvalitní, v letošní sezóně ještě neprohrál jediný zápas. Toto utkání bylo velice pohledné a rychlé. Soupeř se na začátku ujal mírného vedení, které si první poločas udržoval. Po taktickém vystřídání jsme ale začali dotahovat. Ve druhém poločase jsme si vybudovali až čtyřbrankové vedení, ale po několika neproměněných šancích jsme byli rádi, že se ozvala siréna ukončující zápas a my jsme mohli slavit cenné vítězství 26:25.

V dalším zápase jsme se střetli s Jičínem B. Celý průběh hry byl velice vyrovnaný, bohužel jsme špatně pracovali v obraně a neproměňovali jsme vyložené šance. A že jich bylo! Nutno ale dodat, že soupeřův brankář chytal výborně. Bohužel na konci zápasu svítil na tabuli pro nás nepříznivý výsledek 23:24.

Ke čtvrtému sobotnímu klání jsme nastoupili proti Břve A. Po prohraném utkání jsme si s klukama některé věci vyříkali a bylo vidět, že si je kluci vzali k srdci. Preferovali jsme svoji hru založenou na rychlém přechodu do útoku, každý hráč si odehrál svoji porci minut a na konci jsme slavili výhru 19:12.

V posledním sobotním zápase jsme se utkali s Břve B, do tohoto souboje dali naši borci poslední zbytky sil a odměna se dostavila v podobě výhry 27:12. Po tomto zápase následovala turnajová diskotéka s malováním na obličej a večerním kinem Mimoni.

Neděle

První nedělní utkání jsme odehráli proti silnému družstvu Dukla Praha A. Podle očekávání nás čekal další velmi těžký zápas. Kluci si přivstali a hned po ránu byli dostatečně rozehřátí. Na soupeře jsme doslova vlétli, každý plnil svoje úlohy na jedničku, výborně jsme zakončovali. V obraně jsme nutili soupeře střílet z větší vzdálenosti a tyto střely náš brankář spolehlivě likvidoval a hned zakládal rychlý protiútok. Výsledkem bylo naše vítězství 24:16.

Celkově sedmý a zároveň poslední zápas jsme odehráli proti celku Dukla Praha B. Zápas jsme si všichni užili a po výhře 26:16 jsme mohli oslavovat celkový triumf na turnaji, jelikož jsme měli lepší vzájemný zápas s mužstvem Jičín A.

Kluci předváděli po celý turnaj kolektivní, rychlou a líbivou hru s výbornou obranou a skvěle zvládnutým protiútokem.

Před vyhlášením jsme si zahráli ještě exhibiční zápas proti Plzni, kterého se aktivně zúčastnilo mnoho bývalých či současných reprezentantů. Po slavnostním vyhlášení jsme si s kluky zahráli bowling a pro inspiraci do budoucna vyrazili na extraligový zápas play – off Dukla – Jičín.

Velké díky patří i Pavlu Uchytilovi – řidiči, trenérovi a vedoucímu zájezdu

Sestava: Tomáš Kučera, Jakub Uchytil – Pavel Kotouček, Adam Čížek, Filip Čížek, Robin Koudela, Marek Uchytil, Vojtěch Bradáč, Benjamin Rosa

Trenéři: Petr Kaštan, Vlaďka Horáková, Pavel Uchytil

Autor: Petr Kaštan